مسئولان در ریاست صحت عامه‌ی جوزجان، می‌گویند که در دو هفته‌ی پسین، پنج تن در این ولایت به بیماری تب کانگو مبتلا شده و دو تن به شمول یک پزشک نیز، جان باخته است.

ذبیح‌الله حسینی، رییس صحت عامه‌ی جوزجان، می‌گوید که این بیماری، دو هفته‌ پیش، از یک بیمار که پیشه‌ی قصابی داشت، در میان پزشکان و کارکنان صحی، شیوع کرده بود.

 به گفته‌ی او، وضعیت صحی بیماران در نتیجه‌ی مراقبت‌های جدی، بهبود یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

رییس صحت عامه‌ی جوزجان، می‌افزاید که سازمان جهانی بهداشت (WHO)، به منظور مبارزه با این بیماری، ۹۰ بسته‌ی صحی ویژه‌ی بیماری‌های واگیر را کمک و بخش انتانی شفاخانه‌ی ولایتی جوزجان را فعال کرده و هم‌چنان، نیروهای امارت اسلامی و باشندگان این ولایت، ۱۲ هزار سی‌سی خون را به گونه‌ی رضاکارانه اهدا کرده اند.

ذبیح‌الله حسنی، می‌گوید: «مریض‌ها را قرنتین کردیم. فعلاً هم مریض‌های ما شفایاب شده و داکترصاحب‌ها در بلخ قرنتین بودند که جور شده اند. یک مریض ما پنج درصد مشکل دارد، خون مهیا کرده‌ایم که انشاءالله جور شده و کانگو در جوزجان ریشه‌کن شود.»

از سویی هم، جمال‌الدین نوری، مسئول بخش بیماری‌های انتانی شفاخانه‌ی ۲۰۰ بستر جوزجان، می‌گوید که پس از پایان دوره‌ی تطبیق خون، چهار بیمار مبتلا به کانگو را مرخص کرده و وضعیت صحی یک بیمار دیگر، قناعت‌بخش است و اکنون، برای مبارزه با این بیماری، آمادگی‌های لازم را گرفته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عبدالعزیز، یکی از کارکنان در شفاخانه‌ی ۲۰۰ بستر جوزجان که به بیماری کانگو مبتلا شده، با قناعت از وضعیت صحی‌اش و قدردانی از تلاش‌های پزشکان در این شفاخانه، می‌گوید: «پیش از این که این جا بیایم، بسیار درد شدید داشتم. مریض و بستر بودم. داکترصاحب‌ها خیلی به من توجه کردند. مرا تدوای می‌کنند.»

گفتنی است که مسئولان ریاست صحت عامه‌ی جوزجان، هم‌چنان از آغاز کارزار آگاهی‌دهی «تب کانگو» در این ولایت، خبر داده اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: