ناظم قاسمی و باعث حکیمی، دو خبرنگار محلی در بدخشان، یک کارگاه خیاطی ویژۀ زنان را با هزینۀ شخصی‌شان در شهر فیض‌آباد، مرکز این ولایت ایجاد کرده‌اند. این دو خبرنگار هر دو مرد اند و مسئولیت داخلی این کارگاه را به زنان داده‌اند تا آن‌ها بتوانند بی‌هیچ ممانعتی به کارشان ادامه دهند.

باعث حکیمی به سلام‌وطندار می‌گوید که پس از تحولات اخیر، یک زمان طولانی زنان نمی‌توانستند کار و فعالیت داشته باشند و آن‌ها خواستند با ایجاد این کارگاه به زنان امید برگشت دوباره به کار و فعالیت در جامعه را بدهند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این خبرنگار هدف از ایجاد این کارگاه خیاطی ویژۀ زنان را پیش‌گیری از فساد اخلاقی، زمینۀ اشتغال‌زایی به زنان و تشویق آن‌ها برای فعالیت در جامعه عنوان می‌کند.

به گفتۀ او، در این کارگاه آنان به بیش از ۱۰ زن زمینۀ کار را فراهم کرده‌اند که از این میان سه تن آن‌ها مربی‌اند و بقیه در این مکان مهارت‌های خیاطی می‌آموزند.

باعث حکیمی می‌افزاید که زنان در این کارگاه لباس‌های افغانی، تاجیکی، عربی، اروپایی، کت شلوار و کت دامن را به مشتریان‌شان آماده می‌کنند.

ناظم قاسمی، یکی دیگر از مسئولان این کارگاه خیاطی می‌گوید که آنان این کارگاه را با هزینۀ حدود ۸۰ هزار افغانی ایجاد کرده‌اند تا بتوانند زمینۀ اشتغال‌زایی و یادگیری را به زنان این ولایت فراهم کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، شماری از زنانی که در این کارگاه کار می‌کنند، با سپاس‌گزاری از مسئولان آن می‌گویند که پس از چندین ماه آنان توانستند دوباره به کار آغاز کنند.

این زنان از رهبری امارت اسلامی افغانستان می‌خواهند که به زنان این ولایت در بخش‌هایی که در آن نیاز حس می‌شود، زمینۀ کار را فراهم کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: