خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه، گفته که در عملیات «پنجه‌ی شمشیر» که بر مواضع کردها در عراق انجام شده است، ۲۵۴ تن کشته شده‌ اند.

وزیر دفاع ترکیه روز چهارشنبه، ۲ قوس، گفته است: «در نتیجه‌ی عملیات پنجه‌ی شمشیر توسط نیروهای هوایی کشور مان، ۴۷۱ هدف تا کنون مورد حمله قرار گرفته و ۲۵۴ تروریست از پا درآمده‌ اند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

دولت ترکیه شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق و سوریه را که «تروریست» می‌خواند، عامل انفجار مرگ‌بار اخیر در شهر استانبول معرفی کرده و از چند روز به این سو عملیات هوایی را علیه آنان راه‌اندازی کرده است.

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه، گفته است هر زمانی که صلاح بدانند، عملیات زمینی را نیز آغاز خواهند کرد و نیروهای کرد را از مناطق تل‌رفعت، منبج و عین‌العرب، مناطق زیر کنترل شبه‌نظامیان کرد، «ریشه‌کن» خواهند کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

لازم به یادآوری است که این حمله‌ها در پی بمب‌گذاری در یکی از خیابان‌های پرجمعیت استانبول صورت گرفت که در نتیجه‌ی آن، شش تن کشته شدند و بیش از ۸۰ تن دیگر زخم برداشتند.

سخن‌گوی کردها اما دست‌داشتن در این رویداد را رد کرده و گفته است که در حمله‌های هوایی ترکیه، دو روستای پرجمعیت که بسیاری از آوارگان درگیری‌های منطقه در آن ساکن هستند، هدف قرار گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: