ناوقت‌ شب گذشته یک موتر مسافربری که از سمت کابل به سمت بغلان در حرکت بود، در منطقه‌ی «ملخان» ولسوالی خنجان بغلان، از جاده منحرف شده و به رودخانه سقوط می‌کند که در نتیجه‌ی آن نُه تن کشته و ۴۰ تن دیگر زخمی می‌شوند.

شیراحمد برهانی، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی بغلان، می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه‌ی شب گذشته در نتیجه‌ی منحرف‌شدن یک موتر مسافربری نوع «۵۸۰» در منطقه‌ی «ملخان» ولسوالی خنجان رخ داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی آقای برهانی، زخمیان رویداد از سوی پرسنل مدیریت ترافیک بغلان، برای درمان به شفاخانه‌ی ولایتی پلخمری انتقال یافته اند و زیر درمان قرار دارند.

شماری از زخمیان این رویداد نیز، می‌گویند که موتر در حالی که در حرکت بود، در ولسوالی خنجان دچار عارضه‌ی فنی شده، سپس از جاده منحرف شده و به رودخانه سقوط کرده است.

حسین احمدی، باشنده‌ی سرپل و یک تن از زخمیان این رویداد، به سلام‌وطندار می‌گوید: «ما دیروز از ترمینل کابل سوار ماشین شدیم، آمدیم خنجان در منطقه‌ی تخته‌سنگ. آن جا موتر ما بریکش بریده شد، بعد ماشین از کنترل دریور/راننده خارج شد و بعدش دریور صدا زد که ماشین کنترل نمی‌شود. وقتی موتر کنترل نشد، همه هیاهوی و سروصدا و بگیر و نمان داشتند، دیگر وقتی دیدیم موتروان موتر را کنترل نتوانست، موتر داخل دریا رفت، ساعت یازده شب بود، کس کسی را نمی‌فهمید که چی هست و چی نیست.»

مسئولان در شفاخانه‌ی ولایتی پلخمری، می‌گویند که جسد نُه فرد کشته‌شده‌ در این رویداد، به خانواده‌های شان تسلیم داده شده و کسانی که وضعیت شان وخیم بود، به شفاخانه‌ی حوزه‌ای بلخ معرفی شده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

دکتر شاه‌ولی، رییس شفاخانه‌ی ولایتی پلخمری، به سلام‌وطندار می‌گوید: «متأسفانه ساعت ۱۲:۰۰ شب یک موتر مسافربری ۳۰۳ در ساحه‌ی ملخان سالنگ از جاده منحرف شده، واژگون می‌شود که در این حادثه، نُه نفر شهید می‌شود که شهیدان به خانواده‌های شان تسلیم داده می‌شود و در همین شب، موترهای آمبولانس آماده شده تمام زخمی‌های این حادثه را به شفاخانه انتقال می‌دهند و وضعیت فعلاً کنترل است و کسانی که وضعیت شان وخیم بود، به شفاخانه‌ی حوزه‌ای بلخ معرفی شده اند.»

این در حالی است که عصر روز گذشته نیز، در این مسیر در نتیجه‌ی تصادم دو موتر تیزرفتار، سه تن کشته و هفت تن به شمول زنان و کودکان زخمی شدند. گفتنی است که رویدادهای ترافیکی در ماه‌های پسین در کشور افزایش یافته است و نزدیک به هر روز، رویداد ترافیکی‌ای از یکی از ولایت‌ها گزارش می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: