مسئولان ریاست صحت عامۀ کندز می‌گویند که در نتیجۀ وقوع چندین روی‌داد ترافیکی در روزهای عید در ساحات گونه‌گون این ولایت، ده‌ها تن جان باخته و زخمی شده‌اند.

نجیب‌الله ساحل، رئیس صحت عامۀ کندز، به سلا‌م‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ این روی‌دادها ۱۱ تن جان باخته و ۸۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

به گفتۀ رئیس صحت عامۀ کندز، جان‌باخته‌‌گان و زخمیان این روی‌دادها باشنده‌گان شهر کندز و ولسوالی‌های خان‌آباد و امام‌صاحب این ولایت‌اند که هم‌اکنون زخمیان زیر درمان قرار دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، محب‌الله ناصری، سرطبیب شفاخانۀ حوزوی کندز، می‌گوید زخمیان که در اثر روی‌دادهای ترافیکی در جریان روزهای عید فطر به این شفاخانه آورده شده‌، شامل زنان، مردان و کودکان‌‌اند که هم‌اکنون زیر درمان قرار دارند.

از سویی هم، عبیدالله عابدی، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کندز، وقوع روی‌دادهای ترافیکی در روزهای عید فطر را تأیید می‌کند و می‌گوید که این روی‌دادها به‌ علت بی‌احتیاطی راننده‌گان رخ داده‌اند.

شماری از باشنده‌گان کندز نیز تیزرانی و بی‌احتیاطی راننده‌گان را، دلیل اصلی وقوع روی‌دادهای ترافیکی عنوان می‌‌کنند و از مسئولان می‌خواهند که جلوی تیزرانی وسایط در روزهای عید و غیر از عید را بگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که براساس گزارش‌ها، ولایت‌های ننگرهار، هرات، هلمند، ارزگان، میدان‌وردک و برخی دیگر از ولایت‌ها نیز در روزهای عید فطر گواه روی‌دادهای ترافیکی بوده که در نتیجۀ آن ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: