مسئولان صحی بادغیس می‌گویند که آمار کشته‌ها و زخمی‌های روی‌دادهای ترافیکی در این ولایت در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

احسان‌الله ثابت، مدیر نرسنگ شفاخانۀ ولایتی بادغیس به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که از آغاز سال روان خورشیدی تاکنون، ۱۵ تن در اثر روی‌دادهای ترافیکی در این ولایت جان باخته و بیش از ۵۰۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

باشنده‌گان ولایت بادغیس می‌گویند که تیزرانی راننده‌ها، نبود اشاره‌های ترافیکی و نیز بی‌توجهی خانواده‌ها و مسئولان ادارۀ ترافیک سبب شده است تا روی‌دادهای ترافیکی در این ولایت افزایش یابد. باشنده‌گان و مسئولان شفاخانه‌ها در بادغیس از وجود راننده‌گان بدون مدرک و زیر سن قانونی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند و آنان را عامل بیش‌ترین روی‌دادهای ترافیکی می‌دانند.

با این حال، مسئولان مدیریت ترافیک بادغیس، وجود راننده‌گان غیرقانونی را در این ولایت می‌پذیرند و می‌گویند که آنان در تلاش جلوگیری از فعالیت این‌گونه راننده‌گان‌اند. احسان‌الله، مدیر ترافیک بادغیس از خانواده‌ها می­‌خواهد که برای جلوگیری از روی­‌دادهای ترافیکی، وسایط نقلیه را در اختیار کودکان­‌شان قرار ندهند.

آقای احسان می‌افزاید: «بسیاری حادثه­‌ها از دست همین افراد زیر سن رخ می­‌دهد که این‌­ها درس و تعلیم ندیده و جواز راننده­‌گی نگرفته­‌اند. خواهش ما از مردم ولایت بادغیس همین است که موتر و موترسایکل خود را به‌دست اطفال ندهند که داخل بازار راننده­‌گی کنند و باعث آزارواذیت مردم شوند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ مسئولان شفاخانۀ ولایتی و مدیریت ترافیک بادغیس، بیش‌تر روی­‌دادهای ترافیکی در این ولایت در جریان سه ماه اخیر رخ داده؛ روی­‌دادهایی که منجر به معلول­‌شدن، زخمی‌شدن و حتا مرگ کودکان و باشنده‌گان این ولایت شده است.

این در حالی‌ست که در ماه­‌های پسین، در بسیاری از ولایت‌­های دیگر و به‌­ویژه شاهراه‌­­های کشور نیز روی‌­دادهای ترافیکی جان ده‌­ها تن را گرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: