Asset 1SWN

سه سناتور به اتهام «گرفتن ۴۰ هزار دالر رشوه» در بلخ بازداشت شدند

Hayratan

مقام‌های محلی ولایت بلخ تأیید می‌کنند، یک هیأت سه نفری از مجلس سنا که برای بررسی اداره‌های درآمدزا به این ولایت آمده‌ بود، هنگام گرفتن رشوه در بندر حیرتان، بازداشت شده‌اند.

محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ امروز (دوشنبه ۸ جدی/دی) در نشستی خبری با آن‌که هویت این سناتوران را افشا نکرد، اما می‌گوید که این سه تن برای تحقیقات بیشتر به کابل منتقل شده‌اند.

دادستانی کل و ریاست عمومی امنیت ملی امروز با نشر یک خبرنامۀ مشترک اعلام کرده‌اند که روز گذشته، یک‌شنبه هفتم جدی سه عضو مجلس سنا هنگام گرفتن ۴۰ هزار دالر رشوه بازداشت شده‌اند.

بر بنیاد این خبرنامه این سه سناتور بر اساس اطلاعات کشفی در یک عملیات مشترک از سوی منسوبان ریاست عمومی امنیت ملی و نمایندۀ دادستانی کل بازداشت شده‌اند.

در این خبرنامه آمده است: «نیروهای ریاست عمومی امنیت ملی در هماهنگی با نماینده‌‌گان ریاست عمومی دادستانی کنترل و مراقبت دادستانی کل این سه عضو برحال مجلس سنا را که به منظور نظارت و پیش‌برد برخی امور به ولایت بلخ رفته بودند، در روشنایی احکام قانون اساسی و سایر قوانین نافذه؛ به اتهام اخذه رشوت گرفتار کرده‌اند.»

خبرنامه افزوده که اطلاع این قضیه بر بنیاد مادۀ یک‌صد و دوم قانون اساسی جمهوری اسلامی افغانستان، به گونۀ کتبی به آگهی مجلس سنا نیز رسانیده ‌شده است.

در این خبرنامه نیز به کیستی این سناتوران اشاره نشده است. مجلس سنا تاکنون دربارۀ بازداشت این سه سناتور اظهار نظری نکرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام