وزارت صحت امروز با پخش اعلامیه‌یی اعلام کرده که سازمان صحی جهان ۵۰۰ پایه دستگاه مولد اکسیژن را به این وزارت کمک کرده است. وزارت صحت گفته که این دستگاه‌ها امروز به این وزارت تحویل داده شده است. طبق اعلامیه، این دستگاه‌ها ظرفیت تولید هشت لیتر اکسیژن را در یک دقیقه داراست.

لیودا پنگ، مسئول عمومی سازمان صحی جهان در افغانستان گفته است: «خوش‌حالم که در مراسم تسلیم‌دهی ۵۰۰ پایه دستگاه تولید آکسیجن/اکسیژن به وزارت صحت‌ عامۀ افغانستان اشتراک دارم  و امیدوارم که این مساعدت یک گام مثبت در راستای مبارزه با موج سوم ویروس کرونا در این کشور باشد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئول عمومی سازمان صحی جهان در افغانستان با اشاره به کمک‌ کیت‌های اضطراری این نهاد گفته است که سازمان صحی جهان کمک‌هایش را با بخش صحی افغانستان ادامه می‌دهد.در همین حال، وژمه سالمی، معین مالی واداری وزارت صحت‌ با قدردانی از کمک‌ها و هم‌کاری‌های سازمان صحی جهان، وعده سپرده است که این دستگاه‌ها را به مرکزهای صحی که به آن نیاز دارند، به‌طور عادلانه توزیع می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

لازم به یادآوری‌ست که وزارت صحت در جریان مبارزه با موج سوم کرونا، با کم‌بود اکسیژن روبه‌رو بود و بسیاری از بیماران کرونایی به‌دلیل کم‌‌بود و نبود اکسیژن جان‌های‌شان را از دست دادند. حدود یک‌ونیم ماه پیش نیز آمریکا چهار دستگاه تولید اکسیژن به افغانستان کمک کرد.

این در حالی‌ست که وزارت صحت اعلام کرده است در شبانه‌روز گذشته ۳۵ بیمار کرونایی در کشور جان داده و ۷۰۸ مبتلای جدید شناسایی شده‌‌اند. در همین مدت ۵۹۴ بیمار هم صحت‌یاب شده‌اند. براساس اعلام وزارت صحت، با شناسایی موارد جدید رقم مبتلایان به ۱۴۵ هزار و ۸ تن و رقم جان‌باخته‌گان نیز به ۶ هزار و ۵۱۵ تن رسیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: