جشنواره‌ی ورزش‌های زمستانی با اشتراک ۱۶۰ ورزشکار که از سوی کمیته‌ی ملی المپیک، آمریت تربیت بدنی و ورزش بامیان و فدراسیون اسکی این ولایت، یک‌شنبه، ۷ حوت، آغاز شده بود، دوشنبه، ۸ حوت، به پایان رسید.

مسئولان آمریت تربیت بدنی و ورزش بامیان، به سلام‌وطندار می‌گویند که هدف از برگزاری این برنامه‌، پشتیبانی از ورزشکاران،‌ شناسایی چهره‌های برتر و ترویج ورزش‌های زمستانی است.

ضیاءالدین بیگ‌زاد، آمر تربیت بدنی و ورزش بامیان، می‌گوید که آنان در این جشنواره میزبان مسابقات چهار رشته‌ی ورزشی از جمله «کرلینگ»، «آیس‌اسکتینگ»، «اسنوبورد» و اسکی بوده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

آمر تربیت بدنی و ورزش بامیان، می‌افزاید که در روز نخست این جشنواره بند امیر، میدان‌وردک و کابل، در بخش کرلینگ، به ترتیب مقام‌های اول، دوم و سوم را از آن خود کرده و در بخش آیس‌اسکتینگ، کابل، بامیان و میدان‌وردک به ترتیب مقام‌های اول، دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.

ضیاءالدین بیگ‌زاد، ‌تصریح می‌کند در ادامه‌ی بازی‌های دوشنبه که در ساحه‌ی «قرغنه‌تو»، از مربوطات مرکز بامیان برگزار شده بود، بامیان در بخش اسکی در سه کتگوری/رده مقام نخست، پروان و کابل مقام‌های دوم و سوم را گرفته اند.

در همین حال، سیدباقر حیدری، مسئول فدراسیون اسکی بامیان، می‌گوید که در این جشنواره نزدیک به ۱۶۰ ورزشکار پسر از کابل، میدان‌وردک، پروان و بامیان اشتراک کرده اند.

جشنواره‌ی ورزش‌های زمستانی امسال نیز مانند سال گذشته، بی‌حضور زنان برگزار شده است. پیش از حاکمیت دوباره‌ی امارت اسلامی، در سال‌های پسین افزون بر پسران، همه‌ساله مسابقات اسکی زنان نیز در بامیان برگزار می‌‌شد که دختران از ولایت‌های مختلف در آن اشتراک می‌کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

خداداد عزیزی، ورزشکار و مربی ورزش‌های زمستانی، می‌گوید که علاقه‌مندی جوانان به ورزش اسکی زیاد است؛ اما نبود امکانات سبب شده که شماری از آنان نتوانند این ورزش را تمرین کنند. او هم‌چنان از مسئولان و نهادهای پشتیبان ورزش، می‌خواهد که به ورزشکاران اسکی امکانات و زمینه‌ی اشتراک در مسابقات بین‌المللی را فراهم کنند.

بامیان از ولایت‌های باستانی و دارای جاذبه‌های زیبای گردش‌گری در فصل‌های چهارگانه‌ی سال است. آگاهان، برگزاری هرگونه برنامه‌ی ورزشی، فرهنگی و هنری را در رشد صنعت گردش‌گری این ولایت، بسیار مفید و اثرگذار می‌دانند.

کوهستانی و برف‌گیربودنِ بامیان، زمینه را برای بازی‌های زمستانی به‌ ویژه اسکی فراهم کرده است که چندین نقطه‌ی دامنه‌های کوه بابا در این ولایت، محل مناسبی برای این ورزش‌های زمستانی عنوان می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: