برنامۀ پاداش برای عدالت وزارت خارجۀ ایالات متحدۀ آمریکا، برای معلوماتی که منجر به شناسایی یا تثبیت موقعیت ثناءالله غفاری، رهبر شاخۀ خراسان گروه داعش شود، ۱۰ میلیون دالر جایزه تعیین کرده است. این نهاد هم‌چنان برای شناسایی عاملان حمله به میدان‌هوایی کابل ۱۰ میلیون دالر پاداش درنظر گرفته است.

براساس اطلاعات آمریکا، غفاری که به شهاب المهاجر نیز معروف است، مسئول تأیید و اجرای تمامی عملیات شاخۀ خراسان گروه داعش در افغانستان و نیز مسئول تنظیم بودجه برای انجام این عملیات بوده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

ثنا‌ءالله غفاری، در جون سال ۲۰۲۰، از سوی داعش به‌عنوان رهبر شاخۀ خراسان تعیین شد. او ماه نوامبر سال گذشته در فهرست افراد تروریستی آمریکا قرار گرفت.

شاخۀ خراسان گروه داعش تاکنون مسئولیت چندین حملۀ مرگ‌بار علیه غیرنظامیان در افغانستان را برعهده گرفته است. این گروه عامل حمله به میدان‌هوایی کابل در ۴ سنبله، در جریان روند تخلیۀ نیروهای آمریکایی از افغانستان که منجر به کشته‌شدن حدود ۱۶۰ غیرنظامی و ۱۳ نظامی آمریکایی شد، نیز شناخته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا یا سنتکام، به تازه‌گی با پخش گزارشی حمله به میدان‌هوایی کابل را ناشی از دستگاه انفجاری عنوان کرده و گفته است که این یک حملۀ پیچیده نبوده و هیچ مدرکی از کشته یا زخمی‌شدن افراد در اثر شلیک گلوله وجود ندارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: