شورای امنیت سازمان ملل متحد مأموریت دفتر هیئت معاونت این سازمان در افغانستان (یوناما)، را برای یک سال دیگر تمدید کرد. در قطع‌نامه‌ی شورای امنیت سازمان ملل متحد در این زمینه که شام پنج‌شنبه، ۲۵ حوت، پخش شده، آمده که مأموریت یوناما تا مارچ ۲۰۲۴ همان طوری که در قطع‌نامه‌ی ۲۶۲۶ تعریف شده، تمدید شده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در عین حال بر حضور مستمر یوناما و دیگر آژانس‌ها، صندوق‌ها و برنامه‌های سازمان ملل متحد در سراسر افغانستان تأکید کرده و از تمامی بازیگران سیاسی و ذی‌نفعان در افغانستان و نیز بازیگران بین‌المللی خواسته است که با یوناما هم‌آهنگی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

شورای امنیت سازمان ملل متحد از دبیرکل این سازمان درخواست کرده است که هر سه ماه یک بار در باره‌ی وضعیت افغانستان و اجرای مأموریت یوناما، از جمله در سطح محلی، به این شورا گزارش دهد.

این شورا در قطع‌نامه‌ی جدید خود بر ادامه‌ی نقش «مهم» این سازمان برای ترویج صلح و ثبات در افغانستان، تأکید کرده است.

در قطع‌نامه‌ی شورای امنیت سازمان ملل متحد بر تعهد قوی این شورا به حاکمیت، استقلال، تمامیت ارضی، وحدت ملی افغانستان و هم‌چنین پشتیبانی مستمر از مردم این کشور نیز تأکید شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در نشست روز گذشته‌ی شورای امنیت سازمان ملل متحد، یک قطع‌نامه‌ی دیگر نیز در باره‌ی افغانستان تصویب شده است. جاپان و امارات متحده‌ی عربی به گونه‌ی مشترک پیش‌نویس این دو قطع‌نامه را تهیه کرده ‌اند.

مأموریت جاپان در سازمان ملل متحد که ریاست شورای امنیت این سازمان را بر عهده دارد، از تصویب قطع‌نامه‌ها در باره‌ی افغانستان استقبال کرده و گفته است که به پشتیبانی از فعالیت‌های یوناما برای رسیدگی به چالش‌های پیچیده‌ای که افغانستان و مردم آن با آن روبه‌رو اند، ادامه خواهد داد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: