کلی تی کلمنتز، معاون کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان، پس از چاشت امروز به کابل آمد. او در این سفر از تلاش‌ها برای رسیده‌گی به چالش‌های اجتماعی که امروزه شهروندان افغانستان با آن روبه‌رو اند، اطمینان می‌دهد.

معاون کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان می‌گوید که در حاشیۀ این سفر در روزهای آینده با مقام‌های حکومت کنونی افغانستان دربارۀ موضوع‌های مختلف، دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او تأکید می‌کند که افغانستان اکنون دست‌کم ۶ میلیون مهاجر دارد و بخشی بزرگ این مهاجران را آواره‌گان داخلی شکل می‌دهد. کلی تی کلمنتز می‌افزاید که تلاش دارند همۀ این آواره‌گان و شهروندان افغانستان به‌طور صلح‌آمیز و در شرایط خوب در کشور خودشان زنده‌گی داشته باشند.

او می‌گوید: «در چند روز آینده پیرامون موضوع‌های مختلف با مقام‌ها گفت‌وگو خواهم کرد. امیدوارم به‌خاطر زنده‌گی بهتر تمام افغان‌ها دستاوردهای خوبی داشته باشیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

معاون کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان هم‌چنان از ادامۀ توجه‌ها بر بخش‌های مختلف در افغانستان به‌ویژه در بخش‌های صحت و معارف اطمینان می‌دهد و می‌گوید که «تلاش می‌کنیم تا به نیازمندی‌های اجتماعی مردم در افغانستان رسیده‌گی شود.»

سفر معاون کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان به افغانستان در حالی‌ست که در روزهای پسین گزارش‌هایی مبنی بر شرایط بد مهاجران افغان در بیرون به‌ویژه در کشورهای ایران، پاکستان و ترکیه پخش شده‌اند. به تازه‌گی ترکیه صدها مهاجر افغان را به‌طور اجباری از این کشور بیرون کرده‌ است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: