فیلپو گراندی، کمیشنر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان، خواهان ادامۀ پشتی‌بانی جامعۀ جهانی از شهروندان افغانستان به‌شمول پناهنده‌گان این کشور در کشورهای همسایه‌اش شده است.

او در توییترش نوشته است که کشورهای کمک‌کننده‌ در نشست ویژۀ جلب کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان در ژنوا، در برابر ۴.۴ میلیارد دالر مورد نیاز سازمان ملل برای رسیده‌گی به بحران بشری، به کمک ۲.۴ میلیارد دالر تعهد کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

کمیشنر عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان تأکید کرده است که جامعۀ جهانی باید به مشارکت در افغانستان و پشتی‌بانی از شهروندان این کشور ادامه دهد.

نشست بین‌المللی به‌منظور جلب کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان به میزبانی سازمان ملل متحد، بریتانیا، آلمان و قطر، با تعهد کمک ۲.۴ میلیارد دالری پایان یافت. این نشست زیر نام «کنفرانس افغانستان ۲۰۲۲» در سوئیس برگزار شده بود و نماینده‌گان ۴۱ کشور و سازمان بین‌المللی در آن حضور داشتند. در این نشست نمایندۀ امارت اسلامی حضور نداشت.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سازمان ملل متحد پیش از این برای رسید‌ه‌گی به بحران بشری افغانستان، خواستار کمک ۴.۴ میلیارد دالری شده بود. در نشست سوئیس به‌دلیل آن‌چه «دل‌سردی از عمل‌کرد امارت اسلامی به‌ویژه دربارۀ بستن مکتب‌ها به‌روی دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف ششم» خوانده شده، تنها حدود نیمی از پول درخواستی سازمان ملل متحد تعهد شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: