نمایش‌گاه سه‌روزه‌ی «عالیست، افغانیست» به هدف معرفی و رشد تولیدات داخلی امروز (یک‌شنبه، ۲۶ حمل) در گلغندی پروان، گشایش یافت.

این نمایش‌گاه از سوی شماری از شرکت‌های تولیدی در هم‌کاری با ریاست صنعت و تجارت پروان برگزار و در آن تولیدات داخلی در بیش از ۱۰۰ غرفه به نمایش گذاشته شده است.

راز‌محمد یاسر، رییس صنعت و تجارت پروان، می‌گوید که در بیش از یک سال گذشته این دومین نمایش‌گاه است که به هدف رشد تولیدات داخلی و بازاریابی برای محصولات داخلی برگزار شده است.  او می‌افزاید: «در این نمایش‌گاه بیش از ۱۰۰ غرفه داریم که در بخش‌های گوناگون، سکتور خصوصی، معارف و تحصیلات عالی و هم‌چنان صنایع دستی بانوان محصولات شان را به نمایش گذاشته اند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

فرید نادری، از برگزار‌کنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید که در این نمایش‌گاه ۵۰ غرفه به زنان اختصاص یافته است تا آن‌ها صنایع دستی و دیگر محصولات شان را به نمایش بگذارند.

او می‌افزاید: «هدف از این نمایش‌گاه این است که ما بتوانیم محصولات و تولیدات وطنی را به تمام کشورها معرفی کنیم. از ولایت‌های گوناگون در این نمایش‌گاه شرکت کرده اند مانند هرات، پروان، پنجشیر، کاپیسا و کابل. اگر آرامی باشد ما می‌توانیم خیلی از کارها را انجام دهیم.»

در سوی دیگر، شماری از بازدیدکنندگان از نمایش‌گاه «عالیست، افغانیست»، می‌گویند که شرکت‌های تولیدی باید برای رشد تولیدات داخلی و بیش‌ترشدن فروش‌ شان، محصولات با معیارهای جهانی تولید و به بازار عرضه کنند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

غلام‌علی، باشنده‌ی پروان و از بازدیدکنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید: «وزارت صنعت و تجارت کاری کنند که تولیدات وطنی رشد کند؛ مردم باید بدانند که تولیدات وطنی است؛ استندرد است تا از آن استفاده کنند.»

 گل رحمان، دیگر بازدیدکننده نیز، می‌گوید: «این که آدم بگوید که یک کسی دیگر را فریب بدهیم در واقع خود را فریب داده‌ایم؛ اگر یک جنس باکیفیت را در بازار بیاوریم، مردم خود شان پیدا می‌کنند آن را.»

در بیش از دو سال گذشته چندین نمایش‌گاه خردوبزرگ در ولایت‌های گوناگون به هدف رشد و پشتیبانی از تولیدات داخلی برگزار شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: