Asset 1SWN

طالبان برای ترامپ آرزوی پیروزی کردند؛ سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ: حمایت شما را نمی‌پذیریم

Doha

گروه طالبان از پیروزی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور حمایت کرده است. روز جمعه گذشته، ذبیح‌الله مجاهد، یکی از سخنگویان طالبان طی یک تماس تلفنی به شبکۀ خبری سی‌بی‌اس گفته که این گروه امیدوار است رئیس‌جمهور ترمپ در انتخابات پیش‌روی این کشور، دوباره رئیس‌جمهور شود.

شبکۀ خبری سی‌بی‌اس به نقل از ذبیح‌الله مجاهد نوشته است: «ما (طالبان) امیدواریم که ترامپ در انتخابات برنده شود و نیروهایش را از افغانستان بیرون کند.»

اعضای گروه طالبان هم‌چنان از مبتلا شدن ترامپ به ویروس کرونا ابراز نگرانی کرده‌اند. یکی از اعضای ارشد گروه طالبان به سی‌بی‌اس گفته است: «زمانی که آنان (طالبان) از مثبت بودن نتیجه آزمایش ترامپ به ویروس کرونا با خبر گردیدند، نگران و افسرده شدند.»

او اظهار خرسندی کرده که حالا وضعیت صحی آقای ترمپ بهتر شده است.

تیم مورتو، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ در واکنش به اعلام حمایت ترامپ از سوی طالبان گفته است که آن‌ها حمایت طالبان را «نمی‌پذیرند.»  او افزوده: «طالبان باید بدانند که رئیس‌جمهور ترامپ از منافع امریکا تحت هر شرایطی محافظت خواهد کرد.»

بعدتر سخنگوی گروه طالبان در توییرتش نوشت که سی‌بی‌اس از اظهارات او تعبیر نادرست کرده و او چنین چیزی نگفته است.

امریکا طولانی‌ترین جنگش را در افغانستان می‌گذراند. ترامپ به مردم امریکا وعده داده است که نیروهای امریکایی را به خانه بر می‌گرداند و به طولانی‌ترین جنگ این کشور در افغانستان پایان می‌دهد. دلیل این‌که طالبان آرزوی پیروی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را کرده‌اند، احتمال عملی‌شدن این وعدۀ ترامپ است.

امریکا در حال حاضر نزدیک به پنج‌هزار سرباز در افغانستان دارد. رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی امریکا گفته است که شمار این نیروهای تا اوایل سال نو میلادی، به ۲۵۰۰ نفر کاهش خواهد یافت. رئیس‌جمهور ترمپ نیز هفته گذشته گفت که همه نیروها باید تا کریسمس در خانۀ خود باشند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام