شماری از باشنده‌گان ولسوالی مالستان غزنی امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گویند که طالبان در زمان تصرف این ولسوالی خانه‌ها و دکان‌های بسیاری را در نخست به تاراج برده و سپس به آتش کشیده‌، غیرنظامیان را به گلوله بسته و ۳ هزار خانواده را آواره کرده‌اند. به گفتۀ آنان، در درگیری و تصرف مالستان توسط طالبان، ۴۰ غیرنظامی و نظامی تاکنون کشته شده‌اند.

باشنده‌گان ولسوالی مالستان با صدور قطع‌نامه‌یی از دولت خواستار پس‌گیری این ولسوالی از طالبان و افزایش نیرو در مالستان شدند. آنان هم‌چنان از طالبان خواستند که جلو کشتار غیرنظامیان و تخریب خانه‌های مسکونی را بگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مینا نادری، یکی از برگزارکننده‌گان این نشست می‌گوید: «حملۀ طالبان بر مالستان افزون به خسارات مالی و تلفات انسانی، هزاران نفر را بی‌جا ساخته و حضور جنگ‌جویان طالبان سبب قطع ارایۀ خدمات دولتی شده است و در شرایط بد کرونایی مردم به خدمات صحی دست‌رسی ندارند.»

نادر، باشندۀ مرکز مالستان می‌گوید، دو پسر جوانش که هیچ بسته‌گی با دولت نداشتند، توسط طالبان تیرباران شده‌اند. نادر اکنون با دیگر اعضای خانواده‌اش به کابل پناه آورده و نگران آیندۀشان‌اند. او تأکید می‌کند که مردم در وضعیت دشوار قرار گرفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان محلی غزنی در این باره چیزی نمی‌گویند.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی نظامی طالبان در گفت‌وگو با سلام‌وطندار این همه را رد کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: