براساس اطلاعات یک منبع، طالبان مسلح در تمام مناطقی که تصرف کرده‌اند، استخبارات دارند و به کمک همین افراد، شبانه مردم را به نام‌های مختلف از خانه‌های‌شان بیرون می‌کنند و می‌کشند.

منبع می‌افزاید، طالبان حتی در مناطقی که در شهر کندهار زیر کنترل دارند، شماری از افراد را به اتهام ارتباط با دولت کشته‌اند.

با این حال، یک منبع دیگر می‌گوید، روز گذشته شماری از سربازان پاکستانی را مشاهده کرده که از منطقۀ مرزی ویش به سوی کندهار می‌آمده و آزادانه گشت‌وگذار می‌کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

به گفتۀ این منبع، مردم محل از مداخلۀ مستقیم پاکستان به شدت نگران‌اند، اما کسی نمی‌تواند این موضوع را مطرح کند.

منبع می‌گوید، جنرال رازق در این منطقه با نظامیان پاکستانی مبارزه و آنان را وادار به عقب‌نشینی کرد، اما حالا نظامیان پاکستانی دوباره برگشته‌اند.

باوجود این‌که روز گذشته ویدیوهایی از این کشتارها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ اما طالبان تاکنون در زمینه چیزی نگفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، شماری از باشنده‌گان سپین‌بولدک می‌گویند، در این منطقه کسانی کشته می‌شوند که باهم پیشینۀ دشمنی دارند و حالا فرصت را برای انتقام مناسب دانسته و از نام طالب استفاده می‌کنند.

این در حالی‌ست که چند روز پیش فدامحمد افغان، عضو شورای ولایتی کندهار به رسانه‌ها گفته بود که طالبان دو فرزندش را از خانه بیرون برده و کشته‌اند.

علاوه براین، یکی از کمیدین‌های کندهار، معروف به «خاشه جوان» نیز چند روز پیش در ولسوالی دند این ولایت از خانه بیرون کشیده و سپس کشته شد.

نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر نیز از گزارش‌های مربوط به صدها تن که توسط طالبان از خانه‌های‌شان بیرون کشیده و سپس کشته شده‌اند، ابراز تأسف کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، این تعداد کشته در ولسوالی سپین‌بولدک را نمی‌پذیرد، و تنها در مورد دو فرزند یک عضو شورای ولایتی می‌گوید، این رویداد به دلیل دشمنی شخصی اتفاق افتیده و بررسی‌ها در این زمینه جریان دارد.

تلاش کردیم تا در این زمینه نظر نهادهای امنیتی را نیز داشته باشیم، اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: