یک منبع در ولایت کندهار به سلام‌وطندار می‌گوید که طالبان شب گذشته دست‌کم ۳۰۰ تن را از خانه‌های‌شان بیرون کرده و به جای نامعلومی برده‌اند.

به گفتۀ منبع، طالبان پس از این که ولسوالی سپین‌بولدک را تصرف کردند، این افراد را به اتهام همکاری با حکومت با خود برده‌اند که تا هنوز اجساد شماری از این افراد پیدا شده است.

شاه‌محمود و محمدخان، دو تن از فرزندان فدامحمد افغان، عضو شورای ولایتی کندهار از جملۀ این افراداند که به دست طالبان کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این عضو شورای ولایتی به سلام‌وطندار می‌گوید، در سپین‌بولدک قتل عام صورت گرفته و هنوز طالبان شبانه شماری از افراد را به بهانه‌های مختلف با خود می‌برند، «یا پس از مدتی اجساد این افراد پیدا می‌شود و یا لادرک می‌شوند.»

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در پیامی صوتی بازداشت و گرفتاری افراد از سوی این گروه را رد می‌کند. به گفتۀ او، قتل فرزندان عضو شورای ولایتی کندهار در نتیجۀ خصومت‌های شخصی بوده و طالبان بررسی برای بازداشت عاملان این قضیه را آغاز کرده است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

علاوه بر سپین بولدک، باشنده‌گان ولسوالی‌های دند، پنجوایی، شهر کندهار و شماری از ولسوالی‌های دیگر که به تازه‌گی به دست طالبان افتاده نیز شکایت می‌کنند که طالبان شماری از مردم را شبانه از خانه‌های شان بیرون می‌کنند که بعدا جسدهای شان پیدا می‌شود.

چنین رویدادهای مردم کندهار را به شدت نگران کرده است و آنان از جامعۀ جهانی و نهادهای حقوق بشری می‌خواهند تا در این زمینه به‌گونۀ جدی توجه کنند، درغیر آن آمار چنین کشتارهای روز‌به‌روز افزایش خواهد یافت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی است که همین امروز یک فعال فیسبوکی که در صفوف پولیس کندهار وظیفه اجرا می‌کرد، از سوی افراد مسلح ناشناس از خانه‌اش در ولسوالی دند بیرون کشیده شد و ظهر امروز به ضرب گلوله کشته و جسدش در اطراف این ولسوالی پیدا شد.

گروه طالبان تاکنون در این زمینه چیز نگفته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: