مسئولان اداره‌ی عالی تفتیش که امروز در یک نشست خبری کارکردهای یک سال پسین خود را با رسانه‌ها شریک کردند، می‌گویند که این اداره با بررسی‌های مدرک‌های مختلف از جمله جریمه‌های در تأخیر پرداخت مالیات، محصولات گمرکی، کم‌ سنجشی مالیه و تفاوت قیمت‌ها، ۲.۸ میلیارد افغانی به خزانه‌ی دولت واریز کرده است.

فضل‌الله نظامی، مشاور ارشد اداره‌ی عالی تفتیش، در این نشست می‌گوید که این اداره پس از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان، ۱۳۹ تفتیش را در مراجع مرکزی و محلی انجام داده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مشاور ارشد اداره‌ی عالی تفتیش می‌افزاید که آنان بر یافته‌های بررسی‌های شان ۵۳ اعتراض دریافت کرده اند که به ۴۱ مورد آن رسیدگی شده است.

مسئولان اداره‌ی عالی تفتیش، بررسی بخش‌های عامه، بررسی‌های وجوه نقدی و دارایی‌های منقول اداره‌های دولتی، اصلاح طرح تشکیل اداره و استخدام افراد شایسته، بهبود کیفیت تفتیش و ارتقای ظرفیت و مسلکی‌سازی را، از مهم‌ترین فعالیت‌ها و دستاورد‌های این اداره در یک سال گذشته برمی‌شمارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گفتنی‌ست که بررسی و تفتیش از رعایت قوانین و مقررات، عمل‌کرد پروژه‌های عامه، سیستم‌های تکنالوژی در مراجع وزارت‌خانه‌ها، اداره‌های مستقل دولتی، شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها در مرکز و ولایت‌ها، از جمله وظایف اداره‌ی عالی تفتیش محسوب می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: