آمار تلفات زمین‌لرزه در بادغیس، به ۲۲ کشته و ۴ زخمی افزایش یافته است. مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ بادغیس با پخش خبرنامه‌یی می‌گویند که این آمار در حالی افزایش می‌‌یابد که روز گذشته در پی دو زمین‌لرزۀ شدید در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت شماری از خانه‌های مسکونی تخریب و به‌شمول زنان و کودکان زیر آوار و کشته شدند.

بازمحمد سروری، رئیس اطلاعات و فرهنگ بادغیس به نقل از صالح‌محمد پردل، ولسوال قادس این ولایت می‌گوید که در پی دو‌ زمین‌لرزۀ روز گذشته، ۲۲ تن به‌شمول زنان و کودکان جان باخته و ۴ تن دیگر نیز زخم برداشته‌اند. به گفتۀ سروری، در این زمین‌لرزه‌ها زیان‌های هنگفت مالی نیز به باشنده‌گان محل وارد شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

براساس گفته‌های مسئولان فرهنگی بادغیس، این شمار تلفات و زیان‌ها در مناطق «بادروک»، «خاک‌پُلک»، «بند سفید»، «سلطان‌ها»، «زره غوندی»، «گل‌چین» و «جکنه»‌ی ولسوالی‌های قادس و مُقر این ولایت صورت گرفته است.

روز گذشته صالح‌محمد پردل، ولسوال قادس، به سلام‌وطندار آمار تلفات این زمین‌لرزه را ۱۲ کشته و چند زخمی گفته بود. او هم‌چنان گفته بود که در نتیجۀ این زمین‌لرزه شماری از خانه‌های مسکونی نیز تخریب شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مرکز این زمین‌لرزه، ولسوالی قادس ولایت بادغیس گزارش شده است. بر بنیاد گزارش مرکز لرزه‌نگاری آمریکا، شدت این زمین‌لرزه ۴.۹ درجۀ ریشتر بوده است.

مسئولان فرهنگی بادغیس تأکید می‌کنند که احتمال افزایش تلفات انسانی وجود دارد؛ زیرا آمار ارائه‌شده نهایی نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: