دومین نشست کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی امروز (شنبه، ششم جدی/دی) با حضور عبدالله عبدالله، رئیس این شورای، امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور، محمدسرور دانش، معاون دوم رئیس‌جمهور، حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین و برخی دیگر از چهره‌های شناخته‌شدۀ سیاسی و جهادی و به ریاست آقای عبدالله در کاخ سپیدار برگزار شد.

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید، اعضای این شورا و اعضای هیأت گفت‌وگوکنندۀ دولت با به اشتراک‌گذاشتن دیدگاه‌ها و تجربه‌های‌شان می‌توانند رسیدن به صلح را آسان‌تر کنند.

به گفتۀ عبدالله، اعضای هیأت گفت‌وگوکنندۀ صلح دولت در دور دوم گفت‌وگوهای بین‌الافغانی باید با اطمینان و بدون هراس وارد گفت‌وگو با گروه طالبان شوند.

امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور در این نشست می­‌گوید، طالبان با ترورهای هدف‌مند بزرگان اقوام، خبرنگاران و فعالان مدنی نمی‌توانند شعله‌های جنگ را در کشور خاموش کنند. به گفتۀ آقای صالح، ادامۀ جنگ از سوی طالبان به پیچیده‌گی روند گفت‌وگوهای صلح می‌افزاید.

محمدیونس قانونی، عضو کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی نیز در این نشست ترکیب اعضای رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی را تکمیل نمی‌داند و می‌گوید، در این کمیته برای جوانان و زنان جای‌گاهی در نظر گرفته نشده است.

نخستین نشست کمیتۀ رهبری شورای عالی مصالحۀ ملی به روز شنبه، پانزدهم قوس/آذر سال روان خورشیدی، با حضور محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور در ارگ ریاست‌جمهوری برگزار شده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: