شماری از باشندگان پکتیا که به تفریح‌گاه کوچکی در شهر گردیز، مرکز این ولایت آمده اند، به سلام‌وطندار می‌گویند که شهر گردیز، تفریح‌گاه یا دیگر مکان تفریحی مناسب ندارد که در روزهای مناسبی شهروندان برای تفریح‌کردن به آن جا بروند.

آن‌ها، می‌افزایند که نبود مکان‌های تفریحی در شهر گردیز، سبب شده است که در روزهای مناسبتی مانند عید، برای تفریح و خوش‌گذرانی به ولسوالی‌های دوردست این ولایت بروند.

شفیع‌الله، باشنده‌ی پکتیا، می‌گوید: «همین حالا که این جا ایستاد هستیم، این پارک غروال است؛ امکاناتی که در این جا است، قابل استفاده نیست و مکانی برای تفریح وجود ندارد. برای بازی کودکان هم وسایل مناسب وجود ندارد؛ وسایلی هم که شما می‌بیند، همه شکسته و خراب شده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محمدالله، دیگر باشنده‌ی پکتیا، نیز می‌گوید: «تفریح‌گاه‌هایی که در دیگر ولایت‌ها است و توجه به آن می‌شود، در پکتیا نیست. پارک یا تفریح‌گاه مکانی است که جوانان و کودکان ما برای تفریح و مطالعه آن جا می‌روند و فکر خود را عوض می‌کنند؛ پس پارک‌ها باید برای هرچه مناسب باشد؛ برای خوش‌گذرانی، برای بازی.»

در سوی دیگر، مصطفا، باشنده‌ی شهر گردیز، می‌گوید با این که در سال‌های پسین دو تفریح‌گاه کوچک در این شهر ساخته شده، اما در نتیجه‌ی بی‌توجهی مسئولان برای نگه‌داری آن، چمن‌ و وسایل آن تخریب شده است.

با این حال، مسئولان محلی در پکتیا، می‌گویند که تلاش می‌شود در آینده‌ی نزدیک در شهر گردیز یک تفریح‌گاه بزرگ با امکان‌های تفریحی بسازند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

ثواب‌جان اسلام‌یار، رییس اطلاعات و فرهنگ پکتیا، می‌گوید: «ان‌شاءالله اطمینان می‌دهیم که در این باره گفت‌وگو و درخواست شده است؛ پس در آینده‌ی نزدیک در گردیز یک تفریح‌گاه زیبا و بزرگ خواهیم داشت. هرچند برخی از تفریح‌گاه‌ها هم این جا است؛ اما خواست مردم این است که این تفریح‌گاه‌ها به آن‌ها بسنده نیست.»

نبود تفریح‌گاه‌های معیاری نه تنها در پکتیا که در بیش‌تر ولایت‌ها به شمول کابل، پایتخت افغانستان، از کم‌بودی‌هایی است که مانع به درکردن دل‌دقی و تفریح‌کردن شهروندان می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: