مسئولان اتحادیۀ صرافان هرات می‌گویند تا زمانی که مشکل پول‌های مندرس در این ولایت حل نشود، به کارشان برنمی‌گردند. غلام‌محمد سهرابی، رئیس اتحادیۀ صرافان و خدمات پولی هرات، به سلام‌وطندار می‌گوید که به‌دلیل افزایش پول‌های مندرس و بی‌توجهی مسئولان به حل این معضل، بازار تبادلۀ اسعار این ولایت را بسته‌اند.

او می‌افزاید: «کاروبار سقوط کرده است، به‌خاطر این‌که تا شام سر پول مندرس دعوا و جنجال است. امارت اسلامی هم در جریان این کار است و خبر دارد که پول‌های مندرس در هرات مشکلات زیادی را بین تجارت و معامله ایجاد کرده است و ما هم ناگزیر شدیم مارکت را تعطیل کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

احمدضیا، از صرافان هرات، نیز می‌گوید که از دو هفته به این‌سو با مشکل پول‌های فرسوده روبه‌روست.

او می‌افزاید: «ما از بانک هم که پول بگیریم، همان پول را می‌دهند. هرچه بگوییم که این‌ها را کسی نمی‌گیرد، می‌گویند این پول روی بازار است، ما مجبوریم که به شما بدهیم. وقتی که می‌رویم به صرافی، مشتریان به‌خاطر یک پول خیلی جنجال می‌کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

شماری از باشنده‌گان و کسبه‌کاران هرات، نیز از گردش پول‌های فرسوده انتقاد می‌کنند و می‌گویند که بی‌توجهی مسئولان، روند دادوستد در این ولایت را با مشکل روبه‌رو کرده است.

خواستیم دیدگاه مسئولان محلی هرات را هم داشته باشیم؛ اما آنان در این باره چیزی نگفتند. گفتنی‌ست که معضل پول‌های مندرس نه‌تنها در هرات، بل در کابل و دیگر ولایت‌ها نیز وجود دارد و معاملات پولی را با مشکل روبه‌رو کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: