مسئولان ریاست شهرسازی و مسکن سرپل، می‌گویند که کار عملی ساخت «شهرک معلمان» در این ولایت، آغاز شده است. به گفته‌ی مسئولان، این شهرک بر گستره‌ی ۱۵۰ جریب زمین در مرکز سرپل ساخته می‌شود.

محمدنور نورانی، رییس شهرسازی و مسکن سرپل، به سلام‌وطندار می‌گوید که «شهرک معلمان» به گونه‌ی معیاری و با تمام سهولت‌ها ساخته می‌شود. به گفته‌ی او، با ساخت این شهرک، شماری از آموزگاران در سرپل به سرپناه معیاری دست می‌یابند.

رییس شهرسازی و مسکن سرپل، می‌‌افزاید که در «شهرک معلمان» ۳۰۱ خانه‌ی مسکونی، جاده‌های معیاری، مرکزهای صحی، میدان‌های بازی، مسجدها و برخی مکان‌های دیگر، ساخته می‌شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

محمدنور نورانی، می‌گوید: «سرک‌های این شهرک ۲۲ متر، ۱۵ متر و ۱۲ متر می‌باشد و از جمله ساحات عام‌المنفعه دارای مکاتب، مساجد، کلینیک، ساحات پلیس، کودکستان و ساحات سبز را دارا می‌باشد.»

در همین حال، شماری از آموزگاران و باشندگان سرپل، بر سرعت کار ساخت‌وساز این شهرک تأکید می‌کنند و می‌گویند «شهرک معلمان» به آموزگارانی تعلق دارد که بیش‌تر‌ از ۱۰ سال در بخش معارف ایفای وظیفه کرده اند.

محمداسحاق، آموزگار در سرپل، می‌گوید: «این کمکی بسیار زیاد می‌شود؛ چون معلم با معاشی که دارد، کفاف روزگار شود و از این برای خود سرپناه بسازد. این بسیار سودمند است که صاحب سرپناه و زمین می‌شوند.»

صفی‌الله، باشنده‌ی سرپل، می‌گوید: «بر علاوه‌‌ی این که معلمین محترم صاحب مسکن و جای می‌شوند، می‌توانند در کنار این صدها تن به گونه‌ی مستقیم و غیرمستقیم صاحب کار و از این مستفید شوند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، شماری از آموزگاران در سرپل، با استقبال از آغاز کار این شهرک می‌گویند که هم‌اکنون ۵۰ درصد معلمان در این ولایت در خانه‌های کرایی زندگی می‌کنند.

آموزگاران، این شهرک را برای هزاران معلم در این ولایت بسنده نمی‌دانند و از امارت اسلامی می‌خواهند که زمین‌های بیش‌تری را به آموزگاران که قشر نیازمند جامعه اند، اختصاص دهد.

گفتنی است که زمین «شهرک معلمان» در زمان حکومت پیشین خط‌اندازی و توزیع شده بود؛ اما با آمدن تحولات دو سال پیش، کار ساخت‌وساز آن متوقف شده بود.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: