در حالی که رئیس مجلس نماینده‌گان و شماری از اعضای این مجلس برای استقبال از هیأت پارلمانی پاکستان به ریاست اسد قیصر، رئیس مجلس نماینده‌گان پاکستان به فرودگاه کابل رفته بودند؛ اما این هیأت به دلیل مشکلات امنیتی در فرودگاه کابل، دوباره به پاکستان بازگشت.

عبدالقادر زازی، رئیس دبیرخانۀ مجلس نماینده‌گان به سلام‌وطندار می‌گوید که این هیأت دوباره به اسلام‌آباد رفته است. به گفتۀ او، میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان از طریق تلفن با طرف مقابل گفت‌وگو کرده و رئیس هیأت پاکستانی گفته است که این هیأت به‌زودی به کابل سفر خواهد کرد.

آقای زازی می‌افزاید که تیمی از وزارت دفاع اطراف باند فرودگاه را به منظور نشستن بال‌گرد تخریب کرده و مقداری مواد انفجاری در آن‌جا باقی‌ مانده بود و این موضوع سبب شد که هواپیمای حامل هیأت پاکستان دوباره به آن کشور بازگردد.

او می‌گوید: «در باند فرودگاه مشکلات فنی و امنیتی وجود داشت. زمانی که هواپیما وارد آسمان کابل شد، برای ۲۰ دقیقه اجازۀ فرودآمدن نیافت. مشکل امنیتی بود و تنها این هواپیما نه؛ بل‌که چهار پرواز دیگر نیز به تأخیر افتاد. به همین دلیل هواپیمای حامل هیأت پاکستانی دوباره به پاکستان برگشت.»

لازم به یادآوری‌ست چندی پیش هیأتی از مجلس نماینده‌گان کشور به ریاست میررحمان رحمانی، رئیس این مجلس به دعوت پارلمان پاکستان به آن کشور رفته بود و هیأت افغانستان در آن دیدار در کنار موضوع‌های مرتبط به صلح، روی موضوع‌های دیگری نیز با طرف پاکستانی گفت‌وگو کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: