آنتونی بلینکن، وزیر خارجۀ آمریکا، امروز در توییترش نوشته که توماس وِست، نمایندۀ ویژۀ جدید این وزارت برای صلح افغانستان، نخستین سفرش به آسیا و اروپا را آغاز کرده است. آقای بلینکن پیش از آغاز این سفر با آقای وِست دیدار کرده است.

وزیر خارجۀ آمریکا نوشته است که نخستین سفر توماس وِست به بروکسل، پایتخت بلجیم خواهد بود؛ جایی که او با متحدان و شریکان آمریکا دربارۀ مسایل افغانستان رای‌زنی خواهد کرد. آقای وِست نیز در توییترش نوشته است که در جریان این سفر با متحدان و شریکان آمریکا دربارۀ مسیر آیندۀ افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نمایندۀ ویژۀ جدید وزارت خارجۀ آمریکا برای صلح افغانستان گفته است: «من از امروز به آسیا و اروپا سفر خواهم کرد تا با متحدان و شریکان آمریکا دربارۀ راه‌کار آینده در مورد افغانستان گفت‌وگو کنم.»

او بر هم‌کاری مؤثر جامعۀ بین‌المللی دربارۀ وضعیت افغانستان تأکید کرده است. توماس وِست هم‌چنان نوشته است: «افتخار می‌کنم که نقش نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده برای افغانستان را برعهده بگیرم. من مشتاقانه منتظر پیش‌برد منافع حیاتی آمریکا و پشتی‌بانی از مردم افغانستان هستم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

توماس وِست به‌جای زلمی خلیل‌زاد به‌عنوان نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای افغانستان تعیین شده است. خلیل‌زاد در هفتۀ پایانی ماه میزان ام‌سال از مقامش استعفا کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: