شماری از کارمندان شهرداری ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان، می‌گویند که با معاش ماهانه ۵ هزار افغانی کار می‌کنند و این مقدار پول نمی‌تواند نیازهای خانواده‌های آنان را برآورده کند.

این کارمندان به‌دلیل اندک‌بودن حقوق خود امروز در شهر ترینکوت تجمع اعتراضی کرده‌اند و از مسئولان امارت اسلامی می‌خواهند که در این زمینه توجه کنند.

آنان می‌افزایند که بهای مواد خوراکی و غیرخوراکی افزایش یافته است و معاش کنونی آنان نمی‌تواند نیازهای خانواده‌های آنان را برآورده کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

محمدسرور، یک تن از معترضان، به سلام‌وطندار می‌گوید: «معاش شهرداری به ما کافی نیست، نهادها باید به ما کمک کنند. معاش ما ۵ هزار افغانی‌ست که کافی نیست. تاکنون هیچ مؤسسه‌یی به ما کمک نکرده است.»

معترضان می‌گویند که نهادهای کمک‌کننده نیز به آنان کمک نمی‌کنند و به همین دلیل با مشکلات بسیار اقتصادی روبه‌رو اند.

یک تن دیگر از معترضان نیز می‌گوید: «هر یک از این افراد مسئولیت ۱۵ تن را برعهده دارند، با ۵ هزار افغانی چیزی نمی‌شود. اضافه‌کاری هم نمی‌دهند و مؤسسه‌های کمک‌کننده نیز به ما کمک نمی‌کنند و به ما می‌گویند که شما معاش دارید؛ اما معاش ما ۵ هزار افغانی‌ست.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مولوی هنر، شهردار ترینکوت، در پیوند به اعتراض کارمندان این نهاد می‌گوید که معاش کارمندان شهرداری از مرکز تعیین شده است و آنان صلاحیت افزایش آن را ندارند.

شهردار ترینکوت می‌افزاید که تلاش می‌کنند تا به‌منظور حل مشکلات اقتصادی کارمندان شهرداری، آنان را به نهادهای کمک‌رسان معرفی کنند.

پس از تحولات سیاسی در کشور، شمار بسیاری از افراد شغل خود را از دست داده‌اند و کسانی که هنوز مشغول کار اند، به‌دلیل افزایش بهای کالا نمی‌توانند نیازهای خود را برطرف کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: