وزارت کار و امور اجتماعی، امروز (دوشنبه، ۱۱ سرطان) هشت تفاهم‌نامه‌ی هم‌کاری را به هدف ایجاد فرصت‌های شغلی، با چهار نهاد ملی و بین‌المللی امضا کرد.

سمیع‌الله ابراهیمی، سخن‌گوی این وزارت، می‌گوید که ارزش این تفاهم‌نامه‌ها به بیش از سه میلیون دالر می‌رسد و با امضای آن، برای هفت هزار تن در هفت ولایت زمینه‌ی کار فراهم خواهد شد. او می‌افزاید: «این پروژه‌ها در کابل، بلخ، ننگرهار، کندهار، لغمان، بدخشان و جوزجان تطبیق می‌شود که با تطبیق آن، به ۲۴۳۷ سرپرست خانواده زمینه‌ی کار فراهم و ۴۶۰۰ کودک آسیب‌پذیر نیز با آن پشتیبانی می‌شود.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

این تفاهم‌نامه‌ها با سازمان حفاظت از کودکان (Save the children)، سرف افغانستان، واو و ساپو، امضا شده است.

در سوی دیگر، مسئولان شماری از نهادهایی که این تفاهم‌نامه‌ها با آن‌ها به امضا رسیده، می‌گویند که امضای این تفاهم‌نامه‌ها در کاهش میزان بی‌کاری در افغانستان مؤثر است.

غلام‌مجتبا رسولی، نماینده‌ی مؤسسه‌ها، می‌گوید که آنان از افراد حرفه‌ای پشتیبانی می‌کند. او می‌افزاید: «با بیش از دو هزار خانواده در ولایت‌های مختلف کار می‌کنیم که در بخش‌های مختلف سرگرم کار استند و در هر بخش، ۳۷۵ دالر اختصاص داده‌ایم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

صابر حلیمی، نماینده‌ی مؤسسه‌ی سرف افغانستان نیز، می‌گوید این مؤسسه زمینه‌ی کار‌های حرفه‌ای را در بخش‌های دام‌‌داری، کفش‌دوزی و فلزکاری، فراهم می‌کند. «کارها از سوی مردم پیشنهاد می‌شود و ما از آن‌ها حمایت کرده و زمینه‌ی کار را برای شان فراهم می‌کنیم که بتوانند از آن طریق نیازهای خانواده‌ی خود را تأمین کنند.»

بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی وزارت کار و امور اجتماعی، از آغاز سال روان تا اکنون، ۱۶۰ تفاهم‌نامه‌ی هم‌کاری با شماری از نهادهای داخلی و بیرونی امضا شده که با عملی‌سازی آن‌ها از ۸۰ هزار کودک آسیب‌پذیر پشتیبانی و به ۲۵ هزار تن زمینه‌ی کار فراهم شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: