وزارت کار و امور اجتماعی، روز یک‌شنبه، ۱۷ جدی، در یک نشست خبری در کابل نُه تفاهم‌نامه را به منظور ارائه‌ی خدمات آموزشی و حمایتی برای کودکان بی‌سرپرست و جوانان در کشور با نُه نهاد داخلی آموزشی و حمایتی به ارزش ۱۸ میلیون دالر امضا کرد.

مسئولان در این وزارت، در هنگام امضای این تفاهم‌نامه‌ها می‌گویند که این نهادها در بخش آموزش فن و حرفه و حمایت از کودکان بی‌سرپرست خدمات آموزشی و حمایتی را ارائه می‌کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عارف عزیزالرحمان، مسئول روابط خارجی وزارت کار و امور اجتماعی، امضای این شمار تفاهم‌نامه را یک گام خوب برای مردم می‌داند.

او می‌گوید: «این تفاهم‌نامه‌ها در دو بخش فعالیت می‌کنند که بخش فن و حرفه است که بیش‌تر از این مؤسسه‌ها در این بخش خدمات ارائه می‌کنند و دیگر بخش حمایت از یتیم‌ها است که تمام مستفیدین آن ۷۵۷۵ تن شامل می‌باشند که شامل یتیم‌ها و جوانان است و در هشت ولایت این پروژه‌ها علمی خواهد شد.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در همین حال، نیک‌محمد حق‌بین، معین وزارت کار و امور اجتماعی، در این برنامه می‌گوید که هم‌اکنون امنیت سرتاسری در کشور تأمین است و از نهادهای داخلی و خارجی می‌خواهد که در بخش‌های توسعه‌ای در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: