وزارت امور داخله‌ی حکومت سرپرست، تلفات انفجار در مربوطات شهر فیض‌آباد، مرکز بدخشان را، سه کشته و پنج زخمی اعلام کرده است.

عبدالمتین قانع، سخن‌گوی وزارت امور داخله، امروز در حساب کاربری اکس خود نوشته است: «با تأسف حوالی ساعت ۱۱ بجه‌ی قبل از ظهر امروز یک حلقه ماین چسپکی/مغناطیسی از قبل جاسازی‌شده در یک عراده موترسایکل در منطقه‌ی جوزون شهر فیض‌آباد ولایت بدخشان انفجار کرده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی سخن‌گوی وزارت امور داخله، این ماین در حالی انفجار کرده است که کاروان نیروهای پلیس به هدف نابودی کشت‌زارهای خشخاش از آن مسیر در حالت عبور بودند.

عبدالمتین قانع، گفته است که بر اساس معلومات نخستین، در این رویداد سه تن از نیروهای پلیس کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند. سخن‌گوی وزارت امور داخله، افزوده است که این رویداد زیر بررسی پلیس قرار دارد.

در همین حال، احسان‌الله کامگار، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌‌ی بدخشان، نیز می‎‌گوید که در نتیجه‌ی این انفجار سه تن از نیروهای مبارزه با مواد مخدر فرماندهی امنیه‌ی این ولایت کشته و پنج تن دیگر آنان زخمی شده اند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

منابع محلی در بدخشان، پیش از چاشت امروز از وقوع یک انفجار در شهر فیض‌آباد خبر دادند و گفتند که این انفجار حوالی ساعت ۱۱:۲۵ دقیقه‌ی پیش از چاشت رخ داده است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: