شماری از کارمندان زن در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری به سلام‌وطندار می‌گویند که این وزارت برای جلب کمک‌های بیرونی، کارمندان زن این نهاد را تنها در نشست‌ها/جلسه‌ها با خارجی‌ها دعوت می‌کند.

آنان می‌افزایند که پس از روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی در کشور، نتوانسته‌اند به‌طور حضوری در این وزارت کار کنند. اما به گفتۀ آنان، وزارت زراعت برای این‌که نشان دهد زنان همانند گذشته به کارشان ادامه می‌دهند، در نشست‌هایی که نماینده‌گان خارجی حضور دارند، کارمندان زن را دعوت می‌کند.

سمیرا، یک تن از کارمندان وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، به سلام‌وطندار می‌گوید: «یعنی به آن‌ها در ظاهر همان‌گونه بیان می‌کنند که ما با خانم‌ها مشکل نداریم بیایند کار کنند، تا بتوانند همان کمک‌ها را از ایشان بگیرند. ما کدام فعالیت فعلاً در دفترهای ما نداریم.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

لیلما، یک تن دیگر از کارمندان این وزارت، نیز به سلام‌وطندار می‌گوید: «مؤسسات غیردولتی که در بخش خانم‌ها کار می‌کنند، اگر کدام جلسه را در وزارت پلان کنند، بعد ما را اگر بگویند. در غیر آن، کدام برنامه در ریاست اقتصاد خانواده‌های وزارت زراعت نیست.»

برخی از این کارمندان هم‌چنان به سلام‌وطندار می‌گویند با وجودی که ریاست اقتصاد خانواده‌های وزارت زراعت مستقیم با خانم‌ها ارتباط دارد؛ اما وزارت زراعت برای زنان حتی مجال حضور به دفتر را هم نداده است.

سجیه، یک تن از کارمندان ریاست اقتصاد خانواده‌های وزارت زراعت، می‌گوید با آن‌که هر ماه معاش دریافت می‌کنند؛ اما فعالیت‌های آنان در بخش خانواده‌ها متوقف شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فایس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید: «همه هم‌کاران ما در خانه مانده‌اند، وظیفه‌رفتن نیست، فقط در یک ماه تاریخ اول و آخر به‌خاطر حاضری امضاکردن می‌رویم، آن‌هم که می‌گویند در دفتر اجازه ندارید بنشینید، فقط حاضری‌تان را امضا کنید و بروید. از کار خبری نیست.»

با این حال، مسئولان وزارت زراعت،  آبیاری و مالداری در پیوند به این موضوع اظهار بی‌خبری می‌کنند. مصباح‌الدین مستعین، سخنگوی این وزارت، با رد این موضوع به سلام‌وطندار می‌گوید: «نه. از این گپ‌ها من بی‌خبر هستم، این‌ گپ‌ها حقیقت ندارد.»

پس از روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی در افغانستان، شماری از کارمندان زن در بیش‌تر وزارت‌خانه‌ها یا از کار برکنار شده یا هم محدودیت‌های سنگین را تجربه کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: