مسئولان امنیتی امارت اسلامی در جوزجان می‌گویند که در پی تلاش‌های نیروهای حوزۀ دوم امنیتی شهر شبرغان، مرکز این ولایت یک تن به اتهام «فروش ۱۳۰ زن شوهردار» و چهار تن دیگر به اتهام دزدی بازداشت شده‌اند.

شماری از باشنده‌گان شهر شبرغان این اقدام نیروهای امارت اسلامی را برای کاهش جرم‌های جنایی و جلوگیری از روی‌دادهای هراس‌افگنانه و قاچاق و فروش انسان، مهم و مؤثر می‌خوانند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

داملا سراج، فرمانده امنیۀ امارت اسلامی برای جوزجان می‌گوید، نیروهای امارت اسلامی در یک اقدام تازه مردی را بازداشت کرده‌اند که ۱۳۰ زن شوهردار را با انتقال در ولایت‌ها به فروش می‌رسانید. به گفتۀ آقای سراج، نیروهای امارت اسلامی با راه‌اندازی چندین عملیات هدف‌مند این مرد را بازداشت کرده‌اند.

فرمانده امنیۀ امارت اسلامی برای جوزجان می‌افزاید که در یک عملیات دیگر، نیروهای آنان چهار تن دیگر را به اتهام دزدی موتر، لین برق و مواشی بازداشت کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مولوی محمدسردار مبارز، آمر حوزۀ دوم امنیتی شهر شبرغان می‌گوید که برای تأمین امنیت، حفظ آرامش مردم و بازداشت مجرمان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند و با هم‌کاری مردم جلو جرم و جنایت را در این ولایت می‌گیرند.

به گفتۀ او، گزمه‌های سیار، ایجاد ایست‌های بازرسی و تقویت کمربندهای امنیتی اثر مثبت روی امنیت در این ولایت گذاشته است.

شماری از باشنده‌گان جوزجان می‌گویند که در بازداشت مجرمان با نیروهای امارت اسلامی هم‌کاری می‌کنند و از هر روی‌دادی که منجر به اخلال نظم جامعه شود، به این نیروها اطلاع می‌دهند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

شیرمحمد، باشندۀ روستای «چتگرخانه»ی شهر شبرغان می‌گوید که شب گذشته دزدان با استفاده از تاریکی شب موترش را از داخل خانه‌اش دزدیدند و قصد داشتند به سمت ولایت سرپل انتقال بدهند؛ اما از سوی نیروهای حوزۀ دوم امنیتی بازداشت شدند.

او از تلاش‌های نیروهای امارت اسلامی قدردانی می‌کند و می‌گوید که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی جرم و جنایت در این ولایت کاهش یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: