شاخه‌ی خراسان گروه داعش، با پخش خبرنامه‌ای در کانال تلگرامی‌اش، مسئولیت کشتن نثاراحمد احمدی، معاون و سرپرست مقام ولایت بدخشان را، بر عهده گرفته است. این گروه نوشته است: «مبارزان دولت اسلامی توانستند یک موتر بمب‌گذاری‌شده را در نزدیک موتر معاون والی بدخشان در شهر فیض‌آباد منفجر کنند.»

این انفجار، حوالی ساعت ۸:۱۵ دقیقه‌ی صبح سه‌شنبه، ۱۶ جوزا، در مربوطات «چهارراهی محکمه»‌ی شهر جدید فیض‌آباد، مرکز بدخشان، رخ داد. منابع گفتند که در این انفجار، موتر حامل نثاراحمد احمدی، آماج قرار گرفت و موتر کامل تخریب شد. به گفته‌ی منابع، یک موتر نوع «پاسو» که پر از مواد انفجاری بود، در هنگام نزدیک‌شدن موتر حامل نثاراحمد احمدی، انفجار کرد.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، معزالدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، گفته است که در این رویداد دو تن به شمول نثاراحمد احمدی، جان باخته اند. رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، افزوده که این رویداد در نتیجه‌ی حمله‌ی یک موتر بمب‌گذاری‌شده در شهر جدید فیض‌آباد، رخ داده است.

آقای احمدی، تصریح کرده است که هدف این حمله، موتر حامل نثاراحمد احمدی بوده و در نتیجه‌ی آن نثاراحمد احمدی و راننده‌اش کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند. فرد انتحارکننده نیز در این حمله کشته شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که این دومین مقام بلندپایه در بدخشان است که در این ولایت کشته می‌شود. دوشنبه، ۵ جدی ۱۴۰۱، در حمله‌‌ای مشابه سه تن به شمول عبدالحق ابوعمر، فرمانده پیشین‌ امنیه‌ی بدخشان، کشته و دو تن زخمی شدند. مسئولیت این حمله را نیز شاخه‌ی خراسان گروه داعش بر عهده گرفته بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: