منابع محلی در بدخشان، از وقوع یک انفجار در مربوطات «چهارراهی محکمه»‌ی شهر جدید فیض‌آباد، مرکز این ولایت، خبر می‌دهند. این انفجار حوالی ساعت ۸:۱۵ دقیقه‌ی صبح امروز (سه‌شنبه، ۱۶ جوزا)، رخ داده است.

منابع می‌افزایند که در این انفجار، موتر حامل نثاراحمد احمدی، معاون و سرپرست مقام ولایت بدخشان، آماج قرار گرفته و موتر کامل تخریب شده است. به گفته‌ی منابع، یک موتر نوع «پاسو» که پر از مواد انفجاری بوده، در هنگام نزدیک‌شدن موتر حامل نثاراحمد احمدی، انفجار کرده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

موتر سرپرست مقام ولایت بدخشان آماج حمله‌ی موتری بمب‌گذاری‌شده قرار گرفت و کشته شد.

در همین حال، معزالدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، نیز با تأیید انفجار می‌گوید که در این رویداد دو تن به شمول نثاراحمد احمدی، جان باخته اند. رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، می‌افزاید که این رویداد در نتیجه‌ی حمله‌ی یک موتر بمب‌گذاری‌شده در شهر جدید فیض‌آباد، رخ داده است.

آقای احمدی، تصریح می‌کند که هدف این حمله، موتر حامل نثاراحمد احمدی، معاون و سرپرست مقام ولایت بدخشان، بوده و در نتیجه‌ی آن نثاراحمد احمدی و راننده‌اش کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند. فرد انتحارکننده نیز در این حمله کشته شده است.

معزالدین احمدی، نیز می‌گوید که زخمیان رویداد به شفاخانه‌ی ولایتی بدخشان منتقل شده اند و وضعیت شان قناعت‌بخش است. او تأکید می‌کند که نهادهای کشفی و استخباراتی، بررسی‌های شان در این باره را آغاز کرده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

نثاراحمد احمدی، معاون و سرپرست مقام ولایت بدخشان

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

گفتنی است که این دومین مقام بلندپایه در بدخشان است که در این ولایت کشته می‌شود. دوشنبه، ۵ جدی ۱۴۰۱، در حمله‌‌ای مشابه سه تن به شمول عبدالحق ابوعمر، فرمانده پیشین‌ امنیه‌ی بدخشان، کشته و دو تن زخمی شدند. مسئولیت این حمله را شاخه‌ی خراسان گروه داعش بر عهده گرفته بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: