حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین، امروز در یک نشست خبری در کابل پیرامون وضعیت جاری کشور تأکید می‌کند که روند گفت‌وگوهای صلح میان حکومت افغانستان و گروه طالبان به‌زودی و به گونۀ جدی دوباره آغاز خواهد شد و دو طرف گفت‌وگوکننده باید هرچه زودتر به این روند رو بیاورند.

رئیس‌جمهور پیشین از حکومت افغانستان می‌خواهد که فرصت‌ پیش‌آمده برای صلح را به هدر ندهد و طالبان نیز دست از ویرانی بردارند.

حامد کرزی می‌گوید: «صدا می‌کنم به حکومت افغانستان که فرصت‌ها و مواقعی را که برای صلح میسر می‌شود، ضایع نکن، تلاش کن و زودتر خود را برسان به مذاکرات و صلح و ایجاد یک حکومت ملی از طریق صلح. به هر دو جانب افغانی خود می‌گویم که صاحب این خاک هستید، باهم بنشینید، صلح کنید و کشور را از این حالت آزاد کنید.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای کرزی با اشاره به دستاوردهای بیست سال گذشته در کشور می‌گوید که نظام کنونی به آسانی به‌دست نیامده است و به هیچ عنوانی نباید اجازه داده شود از بین برود.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که گفت‌وگوهای صلح میان حکومت افغانستان و گروه طالبان از چند ماه به‌ این‌سو پیش‌رفتی نداشته است و هم‌زمان درگیری میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان طالبان در شمار بسیاری از ولایت‌ها به شدت جریان دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: