قرار بود امروز (سه‌شنبه، ششم ثور) نشست خبری سینماگران و فیلم‌سازان کشور در کابل برگزار شود، اما این برنامه به‌دلیل ناپدیدشدن میلاد مهراد، یک تن از برگزارکننده‌گان آن لغو شد.

اضغر خلیلی، یکی دیگر از برگزارکننده‌گان این نشست به سلام‌وطندار می‌گوید که میلاد مهراد از شب گذشته به این‌سو ناپدید است و از سرنوشت او خبری در دست نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

خلیلی می‌افزاید در آخرین دیداری که روز گذشته با میلاد داشته، هماهنگی‌های لازم را برای برگزاری نشست امروز انجام داده‌اند، اما هم‌کار او از شب گذشته به تماس‌هایش پاسخ نداده است.

به گفتۀ خلیلی، صبح امروز قرار بود نشست برگزار شود، اما پس از آن که خبری از میلاد مهراد دریافت نشد، آنان مجبور شدند به خانه‌اش بروند. هم‌اطاقی مهراد می‌گوید او موبایلش را در خانه جا گذاشته و از شب گذشته دوباره به خانه بازنگشته است.

این برنامه زیر عنوان «حمایت جامعۀ بین‌الملل از سینماگران در معرض خطر» سومین نشست فیلم‌سازان کشور بود که لغو شد.

برگزارکننده‌گان این نشست تٲکید می‌کنند پس از دومین برنامۀ آنان که چند ماه پیش برگزار شده بود، تماسی از شماره و فرد ناشناس دریافت کرده بودند و به آنان دستور داده شده بود که هنرمندان نباید چنین نشست‌هایی برگزار کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

هنوز روشن نیست که آیا میلاد مهراد از سوی امارت اسلامی بازداشت شده و یا اتفاق دیگری به او رخ داده است. پیش از این نیروهای امارت اسلامی مانع برگزاری برخی از نشست‌های خبری شده‌اند.

اما بلال کریمی، از معاون سخنگوی امارت اسلامی، به سلام‌وطندار می‌گوید که گزارشی دربارۀ لغو و ناپدیدشدن برگزارکنندۀ سومین نشست خبری سینماگران و فیلم‌سازان کشور به آنان نرسیده است و این قضیه از سوی آنان پی‌گیری خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: