قرار بود امروز نشستی دربارۀ وضعیت خبرنگاران و رسانه‌های کشور از سوی فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان در کابل برگزار شود، اما اعضای این فدراسیون می‌گویند که به آنان اجازۀ برگزاری این نشست داده نشده است و مسئولان امارت اسلامی این نشست را لغو کرده‌اند.

سید علی‌اصغر اکبرزاده، عضو رهبری این فدراسیون، می‌گوید: «قرار بود امروز کنفرانس فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان برگزار شود و تمام رسانه‌های داخلی و خارجی برای پوشش خبری حضور به‌هم رسانده بودند، اما با تأسف از طرف مسئولان امارت اسلامی بنابر هدایت شفاهی‌شان این کنفرانس لغو شد و اجازۀ برگزاری را ندادند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اعضای فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان می‌گویند که به آنان از سوی مسئولان امارت اسلامی هدایت داده شده است که تا اطلاع بعدی حق برگزاری هیچ‌گونه نشستی را ندارند. آنان از امارت اسلامی می‌خواهند که برای رفع و جلوگیری از پیش‌آمدن چنین مشکلات، هرچه زودتر تصمیم نهایی خود را دربارۀ ایجاد قانون یا طرزالعملی/کارشیوه‌یی در این زمینه اعلام کنند.

خواستیم دربارۀ دلیل لغو این نشست دیدگاه مقام‌های امارت اسلامی را داشته باشیم؛ اما سخنگویان امارت اسلامی به تماس‌های سلام‌وطندار پاسخ ندادند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

فدراسیون نهادهای ژورنالیستان و رسانه‌های افغانستان متشکل از ۱۶ نهاد رسانه‌یی‌ست که از حدود یک دهه به این‌سو فعالیت دارد. نشست امروز قرار بود با شرکت یازده نهاد عضو این فدراسیون برگزار شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: