دور دوم رقابت‌های مقدماتی لیگ قهرمانان افغانستان که پنج روز پیش (سه‌شنبه، چهارم اسد) در ورزش‌گاه «سپین‌زر» کندز میان بازی‌کنان تیم‌های پنج ولایت آغاز شده بود، سرانجام شام گذشته (شنبه، هشتم اسد) با قهرمانی تیم فوتبال پیروزی تخار پایان یافت.

در آخرین روز این رقابت‌ها به میزبانی کندز، دو دیدار برگزار شد و در آن تیم فوتبال آرمان بغلان با نتیجۀ ۲ بر صفر از سد تیم فوتبال بند امیر بامیان گذشت و در حساس‌ترین دیدار این مسابقات تیم فوتبال دانشگاه سیدجان کندز در برابر پیروزی تخار به میدان رفت که پیروزی تخار با نتیجۀ ۲ بر صفر دانشگاه سیدجان کندز را از پیش‌رو برداشت و با ۱۰ امتیاز قهرمان رقابت‌های مقدماتی لیگ قهرمانان زون‌ شمال‌شرق شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

تیم فوتبال پیروزی تخار با این قهرمانی شانس حضور در مسابقات قهرمانان مرکز کشور را به‌دست آورد و تا کم‌تر از یک ماه دیگر با قهرمانان شش زون کشور به میدان خواهد رفت.

با این ترتیب، بعد از تیم فوتبال پیروزی تخار تیم فوتبال آرمان بغلان با هشت امتیاز مقام دوم، تیم دانشگاه سیدجان کندز با هفت امتیاز مقام سوم، تیم آریانای بدخشان با سه امتیاز چهارم و تیم فوتبال بند امیر بامیان هم در این رقابت‌ها پنجم شد.

محمدیوسف کارگر، رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان، در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌‌گوید که آنان به‌طور جدی روی این مسابقات کار می‌کنند تا یک لیگ معیاری از باشگاه‌های کشور داشته باشند.

به گفتۀ آقای کارگر، سکتور خصوصی برای رشد فوتبال باشگاه‌های شامل در رقابت‌های لیگ قهرمانان را پشتی‌بانی دارند که این مورد گامی مثبت تلقی می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان می‌افزاید که ام‌سال پس از ختم رقابت‌های لیگ قهرمانان کشور تیم‌های قهرمان و نایب قهرمان به مسابقات «AFC» یا لیگ باشگاه‌های آسیا برای رقابت جواز حضور خواهند یافت.

شماری از بازی‌کنان تیم فوتبال پیروزی تخار که در این رقابت‌ها مقام نخست را به‌دست آورده‌اند، می‌گویند که با آماده‌گی و هدف قهرمانی پا به میدان گذاشته بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ این بازی‌کنان، هدف بعدی آن‌ها قهرمانی قاطعانه در مسابقات «ACL» مرکز است تا به آرزوی‌شان که راه‌یابی به رقابت‌های «AFC» کاپ است، برسند.

لازم به یادآوری‌ست که این رقابت‌ها هم‌زمان در شش زون از جمله زون شمال‌شرق کندز، غرب هرات، شمال جوزجان، جنوب‌غرب هلمند، جنوب خوست و مرکز کابل در حال برگزاری‌ست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: