عزیزالله مظهری، رییس دارالافتای دادگاه عالی/ستره‌ محکمه‌ی افغانستان، روز گذشته (یک‌شنبه، ۲۸ عقرب) در سمینار علمی_تحقیقی زیر نام «تطبیق حدود شرعی و تأمین امنیت» در اکادمی علوم افغانستان، گفته است که در تطبیق «حدود شرعی» نباید افراط شود.

رییس دارالافتای دادگاه عالی، افزوده است که در تطبیق حدود شرعی شرایط آن باید در نظر گرفته شود. او تأکید کرده است: «نباید در اجرای حدود شرعی افراط شود و شرایط اجرایی حدود باید برابر و در آن باید عدالت در نظر گرفته شود. بر ما لازم است که از شریعت اطاعت کنیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، مسئولان وزارت عدلیه‌ که در این سمینار اشتراک کرده بودند، گفته اند که تطبیق‌کردن برخی از «احکام شرعی» و تطبیق‌نکردن بعضی دیگر از این احکام، سبب تضعیف نظام خواهد شد.

فضل‌هادی صاحب‌زاده، رییس تفتیش وزارت عدلیه، گفته است:
«تطبیق‌کردن برخی از احکام شرعی و تطبیق‌نکردن بعضی دیگر از احکام شرعی، باعث ناکامی نظام می‌شود.»

همین گونه، مسئولان در اکادمی علوم افغانستان، گفته اند که اجرایی‌شدن حدود شرعی سبب کاهش جرم‌ها در کشور می‌شود.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

امیرجان ثاقب، معاون اکادمی علوم افغانستان، گفته است: «آگاهی از حدود شرعی و تطبیق آن در جامعه، باعث جلوگیری از جرم‌ها می‌شود و بدون تطبیق حدود شرعی در نظام اسلامی، امنیت آورده نمی‌شود.»

گفتنی است که پس از روی‌کارآمدن دوباره‌ی امارت اسلامی در بیش از دو سال گذشته، شماری از شهروندان در ولایت‌های مختلف به اتهام‌های دزدی، فرار از خانه، شراب‌نوشی و فساد اخلاقی، در حضور همگان شلاق زده شده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: