یک منبع محلی در نیمروز، به شرط افشانشدن نامش به سلام‌وطندار می‌گوید که سردی هوا و توفان‌های شدید از شب گذشته به این سو، جان یک کودک پسر ۱۲ ساله، یک زن ۵۰ ساله و پنج فرد معتاد به مواد مخدر را در این ولایت گرفته است.

منبع می‌‌افزاید که شب گذشته این کودک که به بیماری سینه‌بغل مبتلا بود و شب‌هنگام زمانی که برای گرم‌کردن خانه‌ی شان زباله‌های داخل شهر را جمع‌آوری می‌کرد، در وضعیت وخیم به شفاخانه‌ی شهر زرنج منتقل شده و پس از ساعتی جان باخته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

منبع تأکید می‌کند که این پسر نان‌آور خانواده‌ی پنج نفری بوده است. منبع دیگری در شهر زرنج، مرکز نیمروز، نیز می‌گوید که سردی هوا و توفان‌های شدید شب گذشته جان یک زن ۵۰ ساله و پنج فرد معتاد به مواد مخدر را گرفته است.

این منبع، می‌‌افزاید که این زن در اردوگاه بی‌جاشدگان این ولایت به دلیل نبود مواد سوخت و سردی هوا جان باخته است.

یک منبع دیگر در ریاست شهرداری زرنج نیز جان‌باختن پنج فرد معتاد به مواد مخدر در این ولایت را تأیید می‌کند و می‌گوید که این اداره به هدف پیش‌گیری تلفات بیش‌تر افراد معتاد شب گذشته حدود ۴۰۰ تن را از سطح شهر جمع‌آوری و در دکان‌ها نگه‌داری کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

منبع می‌‌افزاید که ریاست شهرداری زرنج به تمام سمت‌های امنیتی این ولایتی اعلام کرده است که معتادان را جمع‌آوری و به زیرزمینی این ریاست منتقل کنند تا از سردی نمیرند.

به گفته‌ی منبع، هرچند ریاست شهرداری زرنج توان نگه‌داری و مصارف معتادان را ندارد؛ اما مردم باید در این بخش معتادان را هم‌کاری کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: