شماری از دانش‌جویان دانش‌گاه تخار، به سلام‌وطندار می‌گویند که لوحه‌ی دانش‌گاه این ولایت که به زبان‌های فارسی، پشتو، اوزبیکی و انگلیسی نوشته شده بود، توسط مسئولان اداره‌ی دانش‌گاه تخار پایین شده است.

آنان از پایین‌‌شدن لوحه‌ی دانش‌گاه تخار توسط مسئولان انتقاد می‌کنند و می‌گویند که در این دانش‌گاه، از قوم‌های مختلف کشور تحصیل و قوم‌های مختلف نیز در این ولایت زندگی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

دانش‌جویان از مسئولان می‌خواهند که لوحه‌ی دانش‌گاه تخار را دوباره مانند گذشته که به چهار زبان نوشته شده بود نصب کنند، در غیر آن حذف زبان‌های فارسی و اوزبیکی، به آن‌ها قابل پذیرش نیست.

در همین حال، ثناءالله سدید، مدیر کلینیک حقوقی دانش‌گاه تخار، پایین‌شدن لوحه‌ی این دانش‌گاه توسط مسئولان را غیرقانونی می‌خواند و می‌گوید که حذف یک زبان، حذف یک قوم است و نباید زبان‌های فارسی و اوزبیکی از لوحه‌ی دانش‌گاه تخار حذف شود.

او می‌افزاید که مسئولان تک‌قومی، تک‌زبانی و تک‌فردی باید دور گذاشته شوند و به زبان‌های همه قوم‌ها احترام بگذارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

از سویی هم، خیرالدین خیرخواه، رییس دانش‌گاه تخار، می‌گوید که بنابر پالیسی حکومت امارت اسلامی و تغییر نظام، لوحه‌ی این دانش‌گاه پایین شده است تا لوگوی جمهوری را به امارت تبدیل کنند.

او می‌افزاید که تلاش دارند تا دوباره این لوحه را به چهار زبان که پیش از این نوشته شده بود، بر فراز دروازه‌ی دانش‌گاه تخار نصب کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: