پس از درگیری هفت‌هفته‌ای میان اسرائیل و حماس، هر دو طرف شماری از اسیران را در چارچوب آتش‌بس چهارروزه رها کرده‌ اند.

حماس در نخستین روز آتش‌بس، ۲۴ اسیر و اسرائیل ۳۹ فلسطینی را از زندان‌های‌ این کشور رها کرد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مجید الانصاری، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی قطر، روز گذشته (جمعه، ۲۴ نومبر) گفته که ۱۳ اسرائیلی، ۱۰ تایلندی و یک فیلیپینی در میان اسیران رها‌شده از سوی حماس اند.

شبکه‌ی خبری الجزیره، روز گذشته با پخش گزارشی به نقل از کمیته‌ی بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC)، گفته که این ۲۴ اسیر به سلامت رها شده‌ اند. این کمیته، در حساب کاربری «ایکس» خود نوشته است: «ما خوش‌حالیم که رهایی امن ۲۴ زندانی را تأیید می‌کنیم.»

هم‌چنان، ارتش اسرائیل، تأیید کرده است که اسیران رهاشده، بازگشته و پس از معاینات و اطمینان از وضعیت صحی شان، به خانواده‌های شان خواهند پیوست.

در همین حال، قطر که میانجی این آتش‌بس است، اعلام کرده که ۳۹ فلسطینی از جمله زنان و کودکان از زندان‌های اسرائیل رها شده اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در جریان آتش‌بسی که با میانجی‌گری قطر انجام شده، گروه حماس ۵۰ اسیر به شمول زنان و کودکان و در مقابل، اسرائیل نیز ۱۵۰ فلسطینی به شمول زنان و کودکان را از زندان رها می‌کنند.

حماس در حمله‌ی غافل‌گیرانه بر اسرائیل در ۷ اکتبر، بیش از ۱۲۰۰ اسرائیلی را کشت و نزدیک به ۲۵۰ تن را اسیر گرفت. در واکنش به آن، اسرائیل نیز حمله‌های گسترده‌ای را بر غزه انجام داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: