با این که بیش از ۵۰ روز است که روند توزیع گذرنامه در کابل و دیگر ولایت‌های کشور متوقف شده است؛ اما مسئولان ریاست عمومی پاسپورت هنوز از زمان مشخص آغاز این روند چیزی نمی‌گویند.

نورالله پتمن، سخن‌گوی ریاست عمومی پاسپورت، به سلام‌وطندار می‌گوید که کار روی مشکلات فنی جریان دارد و با حل آن، روند توزیع گذرنامه در کشور از سر گرفته خواهد شد.

او می‌افزاید: «در قسمت آغاز دوباره‌ی توزیع پاسپورت/گذرنامه، ریاست پاسپورت کدام تصمیمی نگرفته است، اما کار تیم فنی جریان دارد و با حل مشکلات فنی، توزیع پاسپورت دوباره آغاز خواهد شد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

با توقف روند توزیع گذرنامه، شماری از شهروندان به این باور بودند که کتابچه‌های گذرنامه تمام شده است و به همین دلیل، دیگر گذرنامه‌ای توزیع نمی‌شود.

سخن‌گوی ریاست عمومی پاسپورت اما کم‌بود کتابچه‌های گذرنامه در این ریاست را رد می‌کند و هم‌چنان از انتقال سه میلیون جلد کتابچه‌ی تازه به کشور خبر می‌دهد.

با این همه، متقاضیان گذرنامه خواهان ازسرگیری روند توزیع آن در کشور اند.

فهیم‌الله و رحیم عظیمی، دو تن از متقاضیان گذرنامه، به سلام‌وطندار می‌گویند که ماه‌ها پیش برای دریافت گذرنامه ثبت‌نام کرده‌ بودند؛ اما تا کنون موفق به دریافت آن نشده ‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

فهیم‌الله می‌افزاید: «بعضی شانس‌ها و بورسیه‌ها بود، از او به عقب ماندیم، متأسفانه از لحاظ نداشتن پاسپورت خیلی متضرر شدیم؛ یعنی برای ما پاسپورت خیلی ضرور بود.»

رحیم عظیمی، نیز می‌افزاید: «مدت پنج ماه می‌شود که ثبت‌نام کرده‌ام؛ اما از پاسپورت ما هیچ خبری نیست و این روند به روی ما بسته شده است و مشکلات زیادی داریم. این مشکلات را تنها ما نداریم، عموم مردم دارند. باید هرچه زودتر به روی مردم باز شود.»

پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی، روند توزیع گذرنامه در ولایت‌ها متوقف شده بود و تنها در کابل، شهروندان می‌توانستند گذرنامه دریافت کنند؛ اما در این شهر نیز این روند به دلیل‌هایی بارها متوقف شده و شهروندان را با مشکل روبه‌رو کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: