شماری از شهروندان کشور با نگرانی از توقف روند توزیع گذرنامه، می‌گویند که بیش از شش ماه می‌شود برای دریافت گذرنامه به گونه‌ی آنلاین ثبت نام کرده؛ اما هنوز نتوانسته اند گذرنامه دریافت کنند.

زحل عزیزی، یک تن از باشندگان کابل، به سلام‌وطندار می‌گوید که دخترش مشکل اعصاب دارد و چندین بار برای دریافت گذرنامه ثبت نام کرده؛ اما تا کنون موفق به دریافت آن نشده است.

او، می‌افزاید: «دخترم تکلیف اعصاب دارد و پزشکان گفته اند که برای درمان باید به بیرون از کشور برده شود. چندین بار برای دریافت گذرنامه ثبت نام کرده‌ام و هر بار که ثبت نام کرده‌ام، این پروسه/روند متوقف شده و وقتی دوباره آغاز شده است، نظر به مشکلات اقتصادی نتوانسته‌ام که به سرعت ثبت نام کنم و از آخرین ثبت نام من بیش از شش ماه می‌گذرد و حالا هم این پروسه متوقف شده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، محمدالیاس فیصل، یک تن دیگر از از باشندگان کابل، نیز می‌گوید که چندین ماه است برای دریافت گذرنامه ثبت نام کرده، اما هنوز نتوانسته است گذرنامه‌اش را به دست بیاورد. او می‌افزاید که کمیشن‌کاران، در روند توزیع گذرنامه اخلال ایجاد کرده اند.

با این حال، نورالله پتمن، سخن‌گوی ریاست عمومی پاسپورت، می‌گوید که روند توزیع گذرنامه به منظور بهبود عرضه‌ی خدمات، تسریع مراحل کاری مراجعان و هم‌چنان اعمال تغییرات در بخش فنی و تجهیزات این اداره، متوقف شده است. او می‌افزاید که این اداره تلاش می‌کند تا فعالیتش را از سر گیرد.

پس از تسلط امارت اسلامی بر کشور، روند توزیع گذرنامه برای نزدیک به دو ماه متوقف شد و این روند در ۱۵ میزان سال گذشته از سر گرفته شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

از سویی هم، ریاست پاسپورت در تاریخ ۱۵ عقرب سال گذشته اعلام کرد که به دلیل مشکلات فنی و از کارافتادن برخی وسایل، به ویژه دستگاه‌های بایومتریک، روند صدور گذرنامه در کابل تا اطلاع بعدی متوقف شده است.

این روند بار دیگر در ماه جدی سال گذشته، پس از آن متوقف شد که وزارت امور داخله گفته بود که از وقوع یک حمله‌ی انتحاری بر ریاست عمومی پاسپورت جلوگیری کرده‌ است.

با این همه، به تازگی ریاست عمومی پاسپورت در حالی از توقف روند توزیع گذرنامه خبر داده که این روند از چند ماه به این سو، در ۳۳ ولایت نیز متوقف شده و این امر باشندگان ولایت‌ها را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: