انجمن وکلای مدافع افغانستان امروز با پخش قطع‌نامه‌یی از امارت اسلامی افغانستان خواست که این نهاد را با وزارت عدلیه ادغام نکند. در قطع‌نامه آمده که استقلالیت این انجمن در سال ۲۰۰۸ میلادی در قوانین داخلی و انجمن بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است، پس شایسته نیست که اعتبار امارت اسلامی با گرفتن استقلالیت این انجمن نزد جهان خدشه‌دار شود.

براساس این قطع‌نامه، در صورتی که انجمن وکلای مدافع افغانستان با وزارت عدلیه ادغام شود، بیش‌تر وکلای مدافع ترک شغل خواهند کرد و راهی دیگر کشورها خواهند شد.

سیدمعروف هاشمی، رئیس امور رسانه‌یی انجمن وکلای مدافع افغانستان به سلام‌وطندار می‌گوید که این انجمن یک دستاورد برای وکلای مدافع افغانستان است و باید استقلالیت آن از سوی امارت اسلامی حفظ شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای هاشمی می‌گوید: «قرار بود امروز وکلای مدافع کنفرانس مطبوعاتی پیرامون حفظ استقلالیت انجمن و عدم ادغام آن با وزارت عدلیه برگذار بکنند، سخن‌های خود را در مورد استقلالیت انجمن و عدم ادغام آن به رهبری حکومت، سازمان ملل و انجمن بین‌المللی وکلای مدافع افغانستان برسانند که انجمن از خود وکلا است و دستاورد وکلا است و می‌خواستند که این حفظ شود، اما متأسفانه نیروهای امنیتی به‌دلیل تهدیدات امنیتی اجازه ندادند که کنفرانس برگزار شود و وکیل‌ صاحب‌ها را متواری کردند.»

یکی از اعضای انجمن وکلای مدافع افغانستان نیز می‌گوید که وکلای مدافع در بی‌سرنوشتی به‌سر می‌برند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اما بلال کریمی، از معاونان سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که انجمن وکلای مدافع افغانستان نیاز به جواز دارد و تاکنون اقدامی برای ادغام این انجمن با وزارت عدلیه انجام نشده است.‌ گفتنی‌ست که نیروهای امنیتی امارت اسلامی امروز به اعضای انجمن وکلای مدافع افغانستان اجازه ندادند تا گردهمایی اعتراضی‌شان را برگزار کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: