غلام‌حبیب هاشمی، عضو شورای ولایتی هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که پیش از چاشت امروز نماینده‌گان طالبان به رهبری ملاحیدر، از فرماندهان این گروه نشستی را در قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر با مقام‌های ارشد امنیتی به‌شمول محمداسماعیل خان برگزار کردند.

به گفتۀ آقای هاشمی، در این نشست که مقام‌های ارشد امنیتی به‌شمول عبدالرحمان رحمان، معین ارشد امنیتی وزارت داخله، خیال‌نبی احمدزی، فرمانده قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر، محمداسماعیل خان، رهبر حرکت مقاومت مردمی، عبدالصبور قانع، والی، جنرال حسیب‌الله صدیقی، رئیس امنیت ملی و سیدمعراج‌الدین سادات، فرمانده پولیس هرات در قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر حضور داشتند، تفاهم شد که قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر و میدان‌هوایی هرات بدون آسیب‌رسیدن به نیروهای امنیتی و مقام‌ها، به طالبان واگذار شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ غلام‌حبیب هاشمی، طالبان هم تفاهم‌ کرده‌اند که به هیچ یک از مقام‌های امنیتی و نیروهای امنیتی تسلیم‌شده، کاری ندارند. او می‌افزاید که اکنون محمداسماعیل خان به خانه‌اش برگشته است.

این عضو شورای ولایتی هرات می‌گوید، این نشست با وساطت کامران علی‌زایی، رئیس شورای ولایتی هرات که چند روز پیش از سوی طالبان کارت معافیت گرفته بود، انجام شده است.

این در حالی‌ست که برخی منابع محلی می‌گویند، امروز شماری از مقام‌های ارشد امنیتی در قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر می‌خواستند توسط هواپیما به کابل فرار کنند؛ اما نیروهای امنیتی مانع پرواز آنان شدند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

طالبان نیز تسلیم‌شدن نیروهای امنیتی مستقر در قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر را تأیید کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: