شماری از قاضیان دادگاه عالی/ستره محکمۀ دولت پیشین می‌گویند که امروز قرار بود در برابر دروازۀ ورودی دادگاه عالی یک نشست خبری را در پیوند به بی‌سرنوشتی‌شان برگزار کنند. اما به گفتۀ آن‌ها، مسئولان دادگاه عالی امارت اسلامی مانع برگزاری این نشست خبری شده‌اند.

همایون طاهری، یک تن از قاضیان دولت پیشین، به سلام‌وطندار می‌گوید که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی حدود ۲ هزار و ۵۰۰ قاضی دولت پیشین برکنار و به‎‌جای آن‌ها، افراد وابسته به امارت اسلامی استخدام شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ او، آنان در پیوند به بی‌سرنوشتی‌شان می‌خواستند نشستی را با حضور رسانه‌ها برگزار کنند؛ اما در هنگام برگزاری با مداخلۀ مشعل افغان، سخنگوی دادگاه عالی امارت اسلامی روبه‌رو شده‌اند.

همایون طاهری می‌افزاید: «ما قضات که نزدیک به ۱۰۰ یا ۲۰۰ تن بودیم، سخنگوی ستره محکمه/دادگاه عالی با نگه‌بانان‌شان که از آن‌جا می‌گذشتند، تجمع ما را پراکنده کردند و برای ما گفتند که بروید شما از نظام کفری هستید، نباید این‌جا تجمع کنید. با وصف این‌که ما به آن‌ها توضیح دادیم که تظاهرات نداریم، به جز این‌که می‌خواهیم صدای خود را به مسئولان برسانیم.»

شماری از کارمندان برکنارشدۀ دادگاه عالی با ابراز شکایت از برخورد نادرست مسئولان امارت اسلامی، می‌گویند که با آن‌ها برخورد فیزیکی نیز شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

شعیب، یکی دیگر از کارمندان برکنارشدۀ دادگاه عالی دولت پیشین، ادعا دارد که نیروهای امارت اسلامی با برخورد فیزیکی، آن‌ها را مجبور به ترک نشست کرده‌اند. خواستیم دیدگاه مشعل افغان، سخنگوی دادگاه عالی امارت اسلامی را نیز در گزارش داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم.

گفتنی‌ست که شماری از کارمندان برکنارشدۀ دادگاه عالی می‌گویند که آنان مشتاق‎‌اند همانند گذشته به کارهای‌شان ادامه دهند، اما مقام‌های کنونی این اداره به درخواست‌های‌شان پاسخ قانع‌کنندۀ ارائه نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: