شماری از باشنده‌گان شهر فراه به سلام‌وطندار می‌گویند که قطع برق دولتی این شهر، آنان را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است.

آنان می‌‌افزایند که از این‌رو مجبور شده‌اند تا با هزینه‌های گزافی سولر، باتری یا هم ژنراتورهای کم‌مصرف خریداری کنند و خانه‌های خود را روشن نگه‌دارند و وسایل برقی‌شان را نیز شارژ کنند.

آنان خواهان رسیده‌گی به این مشکل از سوی مسئولان شرکت برشنا اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عبدالسمیع، باشندۀ شهر فراه، می‌گوید: «برق نیست، ما مشکلات برق داریم، آب‌وهوا هم گرم است، سولر و باتری خریدیم، به‌خاطری که آب‌وهوا گرم بود و برق هم نداشتیم. خواست ما از مقام‌های دولتی همین است که برق به مردم فراه بیاید.»

با این حال، شماری دیگر از باشنده‌گان شهر فراه نیز می‌گویند که آنان برای هر کیلووات برق دولتی، مبلغ ۲۵ افغانی پول پرداخت می‌کنند. آنان تأکید می‌کنند که حکومت مسئولیت دارد تا برق آنان را تأمین کند.

احمدنوید، دیگر باشندۀ شهر فراه، نیز می‌گوید: «پیش از این هم که برق می‌آمد، در ۲۴ ساعت ۳ ساعت برق بود و در کُل برق قطع بود و او هم نوبتی بود. ما در ولایت فراه کیلووات ۲۰ تا ۲۵ افغانی پرداخت می‌کنیم و همین‌گونه می‌بینید که بیش‌تر مردم از برق سولر استفاده می‌کنند یا از ژنراتور. حالا مردم بیش‌ترشان که وضعیت اقتصادی‌شان خوب نیست، در بی‌برقی به‌سر می‌برند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، دین‌محمد سجاد، آمر برشنا در فراه، دلیل قطع برق را نبود تیل و بدهی‌های مردم از بابت مصرف برق عنوان می‌کند و می‌گوید که آنان تلاش دارند تا بتوانند برق این ولایت را دوباره وصل کنند.

مسئولان شرکت برشنا در فراه هم‌چنان می‌گویند که ژنراتورهای دیزلی آنان ظریفت تولید برق مورد نیاز مردم را ندارد و به همین دلیل آنان مجبور اند تا یک شب در میان به مردم این ولایت، برق توزیع کنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: