مسئولان در ریاست صحت عامۀ جوزجان می‌گویند در نتیجۀ گسترش بیماری کولرا در این ولایت، تاکنون بیش از ۶۹۵۰ تن به این بیماری مبتلا شده که از این میان ۲۶۴۴ تن زیر مراقبت‌های جدی قرار گرفته‌اند.

دکتر خالص قادری، مسئول بخش سرویلانس ریاست صحت عامۀ جوزجان، می‌گوید که بیماری کولرا برای نخستین بار در روستای «جنگل اریغ» ولسوالی مردیان این ولایت گسترش یافت؛ اما ارائۀ خدمات به موقع و هم‌کاری مردم از شدت گسترش آن جلوگیری کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ مسئول بخش سرویلانس ریاست صحت عامۀ جوزجان، تاکنون بیش از ۶۹۵۰ تن به این بیماری مبتلا شده که از این میان ۱۲ تن پیش از رسیدن به مرکزهای صحی جان باخته‎‌اند.

دکتر خالص قادری می‌افزاید که تلاش مسئولان ریاست صحت عامه، کمک‌های مؤسسه‌ها و مردم، از گسترش گستردۀ این بیماری جلوگیری کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئول بخش سرویلانس ریاست صحت عامۀ جوزجان تأکید می‌کند که استفاده از آب‌های آلوده و مراعات‌نکردن حفظ‌الصحه، سبب گسترش این بیماری در این ولایت شده است.

با این حال، عبدالغنی صمیم، رئیس صحت عامۀ جوزجان، می‌گوید که هم‌اکنون این بیماری زیر کنترل است و نیاز است در این زمینه نهادهای امدادرسان صحی بسیج شوند. او از مردم می‌خواهد که توصیه‌های صحی را رعایت و از آب پاک استفاده کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: