درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان از دو هفته به این‌سو در ولسوالی‌های ارغنداب، پنجوایی، میوند و ژیری کندهار ادامه دارد.

قدرت‌الله حکیمی، مسئول بخش جراحی شفاخانۀ حوزه‌یی میرویس کندهار می‌گوید، از آغاز درگیری‌ها در این ولایت تاکنون، بیش از ۱۱۵ زخمی غیرنظامی به شمول زنان و کودکان به این شفاخانه منتقل شده‌اند. به گفتۀ او، شماری از این زخمیان به علت جراحت زیاد جان باخته‌اند.

حکیمی می‌گوید، هنوز هم انتقال زخمیان به این شفاخانه ادامه دارد. با آن‌که مسئولان شفاخانۀ حوزه‌یی میرویس کندهار، آمار دقیق از کشته‌شده‌گان غیرنظامی به دست نمی‌دهند؛ اما یک منبع در این شفاخانه که نخواست نامش گرفته شود به سلام‌وطندار می‌گوید، تاکنون ۱۵ غیرنظامی در پی این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

لعل‌محمد، یک‌ تن از باشنده‌گان ولسوالی ارغنداب که همسر و سه کودکش در جریان درگیری در نتیجۀ برخورد موشک بر خانه‌اش زخم برداشته‌اند می‌گوید، در وضعیت جنگی زخمیانش را به شفاخانه منتقل کرده است.

باشنده‌گان کندهار از دولت و طالبان می‌خواهند که به ‌جای جنگ به آتش‌بس رو بیاورند؛ زیرا به گفتۀ آنان در جریان درگیری‌ها بیشتر غیرنظامیان قربانی می‌شوند.

مسئولان امنیتی کندهار می‌گویند که در جریان دو دو روز گذشته نزدیک به ۲۰۰ طالب به شمول شماری از فرماندهان نظامی این گروه کشته شده‌اند و برخی از مناطق از وجود جنگجویان این گروه پاک‌سازی شده است.

اما طالبان این ادعای مسئولان امنیتی را رد کرده و گفته‌اند که در ولسوالی‌های ارغنداب، ژری، پنجوایی و میوند کندهار برخی از روستاها و شماری از پاسگاه‌های نیروهای دولتی را تصرف کرده و تلفات سنگینی به این نیروها وارد کرده‌اند.

پس از حملۀ طالبان بر ولسوالی‌ ارغنداب کندهار، درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی‌های میوند، پنجوایی و ژیری این ولایت شدت گرفته است. در جریان درگیری‌ها نزدیک به ۶ هزار خانواده به شهر کندهار آواره شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: